fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

Newsweek w najnowszym numerze ustami Aleksandry Pawlickiej poddaje w wątpliwość wiarygodność kard. Stanisława Dziwisza. – Kardynał Stanisław Dziwisz milczy w sprawie afery pedofilskiej w polskim Kościele, choć to on zna odpowiedź na pytanie, czy Jan Paweł II był świadom problemu. W numerze również ciekawy artykuł o sukcesie nowego filmu Disneya „Alladyn”.

Wprost

W najnowszym numerze Wprost pyta czy eurosceptycy rozsadzą Parlament Europejski. Dorota Wellman pisze, że zawiodła się na politykach, a Magdalena Środa i Jan Wróbel spierają się o polityczną przyszłość Konfederacji. Ks. Michał Zalewski SJ pisze z kolei o „Kościele straconej szansy”. – Z filmem Sekielskich przekroczyliśmy Rubikon. Szansa na wyjście z kryzysu z twarzą została zmarnowana – pisze jezuita.

Do Rzeczy

Wojciech Wybranowski pisze o zaufanych ludziach prezesa Kaczyńskiego. – Jarosław Kaczyński co najmniej trzy dni w tygodniu spędza poza domem na spotkaniach z przyjaciółmi, doradcami, artystami i naukowcami. Czyje zdanie może mieć wpływ na „naczelnika państwa”? – pyta dziennikarz. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Tomaszem Rowińskim mówi, że „niektórzy biskupi powinni odejść”. Paweł Chmielewski zauważa z kolei, że „biskupi Niemiec szerzą herezję, schizma jest faktem”.

Polityka

– Polski Kościół musi się oczyścić. Tylko kto się tym zajmie? I jak? – pyta Adam Szostkiewicz w najnowszym numerze tygodnika Polityka. Ryszarda Socha pisze z kolei o abp. Sławoju Leszku Głodziu jako o współczesnej „ikonie Kościoła oderwanego od rzeczywistości”. W numerze również interesujące teksty dot. kampanii wyborczej na facebooku i marszu partii opozycyjnych z Donaldem Tuskiem.

Sieci

W najnowszym numerze Sieci komentarze dot. ostatniego listu Rady Stałej KEP o wykorzystywaniu małoletnich. – Kampania do Parlamentu Europejskiego za nami, teraz trzeba wyciągnąć wnioski z własnych błędów oraz przygotować się do nadciągających zagrożeń przed jesiennymi, decydującymi o przyszłości dobrej zmiany, wyborami do Sejmu i Senatu – pisze Stanisław Janecki. W numerze również rozmowa z watykanistą Saverio Gaetą – Czarny scenariusz może zostać całkowicie lub częściowo przekreślony dzięki modlitwie czy pokucie. Nie wydaje się jednak, aby dziś ludzie, przynajmniej w świecie zachodnim, modlili się więcej niż kiedyś i mogli w ten sposób zapobiec nieszczęściom – pisze.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze