fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym wydaniu „Newsweeka” przeczytamy o filmie dokumentalnym, który według doniesień redakcji powstaje w tajemnicy. – Tego filmu oficjalnie nie ma. Nie istnieje. Właściwie inaczej – dokumentalny film o Donaldzie Tusku powstaje w tak dużej tajemnicy, że wie o nim zaledwie kilkoro pracowników TVP – czytamy. Ponadto o tym, jak politycy i urzędnicy mają wielką ochotę wziąć Facebooka w karby, pisze Miłosz Węglewski.

Wprost

– Donald Tusk zawiesza dotychczasowy plan powrotu do polskiej polityki. Na razie będzie budował społeczną listę do Senatu. Wciąż nie wyklucza też startu w wyborach prezydenckich – pisze Joanna Miziołek. – Koalicja po przegranych wyborach wymyśla się od nowa. – Jak płynie wielki statek i widzi przed sobą skałę, to musi zrobić zwrot przez rufę. Inaczej pójdzie na dno – tłumaczy polityk z władz PO – czytamy z kolei w tekście Anny Gielewskiej.

Do Rzeczy

Tygodnik „Do Rzeczy” komentuje wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. – Liberalna lewica wciąż ma większość w Parlamencie Europejskim. Zmiana kursu możliwa będzie tylko przez działania państw członkowskich – zauważa Olivier Bault w artykule „Jaka Unia po wyborach?”. Przeczytamy również o wyniku byłej premier Beaty Szydło. – Ponad pół miliona głosów, czyli absolutny rekord w skali kraju. Beata Szydło kolejny raz przypomniała swojej partii o tym, jak wielki kapitał polityczny posiada. I jak bardzo jest PiS potrzebna – zauważa Kamila Baranowska w tekście „Fenomen Beaty”.

Polityka

– Fundacja „Nie Lękajcie Się”, PO oraz rząd zapowiadają powołanie komisji, które rozliczą pedofilię. Która propozycja jest najsensowniejsza? – zastanawia się nad tym Ewa Siedlecka. Adam Szostkiewicz pisze z kolei o tym, czy papież Jan Paweł II jest współwinny tuszowania pedofilii w szeregach kleru, także na szczeblu biskupów i kardynałów. Przeczytamy również o tym, jak w wyborach do Parlamentu Europejskiego głosowali Polacy za granicą.

Sieci

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” prezydent Andrzej Duda w pierwszym wywiadzie po wyborach mówi o tajemnicy sukcesu PiS, powodach klęski opozycji, atakach na Kościół, walce z pedofilią, budowie Fortu Trump i rzucaniu palenia. Ponadto w tygodniku publicyści podsumowują i komentują ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego.

 

Zobacz także
Wasze komentarze