Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
– Szanowny Czytelniku, lektura tego artykułu zajmie 8 minut. W tym czasie w polskich rzeźniach pójdzie pod nóż 16 tys. kurczaków, 344 świnie i 32 krowy. Jeszcze nigdy nie jedliśmy tyle mięsa co teraz – o tym, że mięso jest śmiesznie tanie, ale wkrótce znów będzie luksusem, jak sto lat temu, pisze Radosław Omachel. Kamil Nadolski pisze z kolei o tym, jak niektórzy próbują zarobić na Holocauście. – Znana niemiecka historyczka przez lata wzbudzała współczucie, pisząc o losach krewnych zamordowanych w Auschwitz. Okazało się, że wszystko zmyśliła – czytamy.
Wprost
– W ostatnim czasie kilku znanych polskich księży ogłosiło odejście z kapłaństwa. Tymczasem już jesienią z inicjatywy Franciszka odbędzie się największa od dziesięcioleci dyskusja, czy w pewnych sytuacjach nie zrezygnować z celibatu rzymskokatolickich duchownych – czytamy w tygodniku „Wprost”. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Ojciec Święty już kilka razy podkreślał, że nie ma zamiaru znosić celibatu, a „dyskusja”, o której pisze redakcja to synod dotyczący spraw Amazonii.
Do Rzeczy
– Wzbudza negatywne emocje nawet we własnym obozie politycznym. A jednak wrócił na polityczny szczyt. Szef TVP nazywany jest dziś cichym zwycięzcą walki o europarlament – pisze Maciej Pieczyński w artykule „Na celowniku anty-PiS”. Przeczytamy również o polityce naszych wschodnich sąsiadów. – Kreml coraz częściej ogrywa Zachód. A ponieważ Rosja Putina nie jest aż tak silna, by utrzymać wszystkie zdobycze, Kreml co jakiś czas składa USA propozycję handlu wymiennego. W ten sposób zmieniono już władze w kilku krajach – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Putin chce nowej Jałty”.
Polityka
– Wysychająca od upałów Europa robi się politycznie coraz bardziej zielona. Polska pod obecnymi rządami zmierza w przeciwnym kierunku. Ratowanie klimatu wciąż wydaje się władzy fanaberią, za którą zapłacić mają nam inne kraje. Dokąd to prowadzi? – zastanawia się Adam Grzeszak. W najnowszym wydaniu przeczytamy również o tym, że w niektórych miastach w Nigerii można zapłacić czesne za szkołę plastikowymi butelkami.
Sieci
W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” w wywiadzie udzielonym Wojciechowi Biedroniowi („Bronimy naszych wartości”) wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski nawiązał do głośnej ostatnio sprawy działań kierownictwa Ikei. – Chodzi o ustalenie faktów w kontekście skandalicznych działań kierownictwa Ikei. Chodzi o dyskryminację na tle religijnym i naruszenie praw pracowniczych. Mamy do czynienia z naruszeniem zasady równości, zakazu dyskryminacji – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |