fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o… starości. „Polak ma zbyt małą świadomość, że osobiste decyzje najbardziej wpływają na długość jego życia – mówi prof. Piotr Błędowski z SGH i opowiada, jak będzie wyglądać starość dzisiejszych 20-latków” – pisze Jacek Tomczuk w tekście „Polska armia staruszków”. Radosław Omachel pisze z kolei o tym, że czekają nas podwyżki cen wywozu śmieci.

Wprost

– Nie interesują mnie opinie ludzi, którzy, chodząc do kościoła, chowają się ze swoim prawdziwym obliczem, sądząc, że sama modlitwa zmaże ich grzechy – mówi w rowmie z tygodnikiem „Wprost” Joanna Krupa, modelka, aktywistka, przyszła mama. – Nie lubię się mieszać do polityki. Ani tu, ani w Stanach tego nie robię. Ale bardzo mnie bolą hejty, wymierzone czy to w kobiety, czy w gejów. Jestem sojuszniczką osób homoseksualnych, wspieram kobiety i ich prawa – podkreśla modelka.

Do Rzeczy

– Rząd chce wyznaczać ceny referencyjne produktów rolnych po to, by „przywrócić uczciwość w handlu surowcami rolnymi”. Może to być szkodliwe zarówno dla konsumentów, jak i dla samych rolników – ostrzega Stefan Sękowski w tekście „Szkodliwa cena minimalna”. Przeczytamy również o pierwszych dniach II wojny światowej. – Westerplatte chciało się bić dalej – podkreśla Jacek Komuda, historyk, pisarz, autor książki „Westerplatte”, w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim.

Polityka

– Głośne samobójstwa świadków w ważnych sprawach popełniane w więzieniach zwróciły uwagę na bezpieczeństwo więźniów. Wzbudziły niepokój, czy zakłady karne nie stają się miejscem, gdzie dochodzi do różnych przestępstw, a nawet zbrodni – pisze Ewa Siedlecka. – Podczas gdy największym problemem demograficznym współczesnego świata jest przeludnie­nie i zbyt wysoki przyrost naturalny, w Polsce pod tym samym pojęciem rozumie się wyludnianie i zbyt niski przyrost naturalny – pisze z kolei Janusz A. Majcherek.

Sieci

Co Łączy Donalda Trumpa i Jarosława Kaczyńskiego? – Liczne podobieństwa między Kaczyńskim i Trumpem zacząć można od pewnej niepoprawności politycznej obu panów, specyficznej i rzadkiej wśród polityków – naturalności – czytamy w tygodniku „Sieci”. W najnowszym wydaniu „Sieci” z abp. Markiem Jędraszewskim, zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, rozmawiają Jacek Karnowski i ks. Henryk Zieliński. Rozmówcy pytają o słowa wypowiedziane przez abp. Jędraszewskiego w homilii 1 sierpnia. Arcybiskup wyjaśnia, dlaczego porównał ideologię LGBT z ideologią marksistowską.

Zobacz także
Wasze komentarze