fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o tym, że inteligentni ludzie kłamią częściej i chętniej. „Kłamstwo wiąże się z wysiłkiem umysłowym, trzeba przewidzieć szereg konsekwencji” – mówi dr Tomasz Witkowski, psycholog i pisarz. Radosław Omachel pisze z kolei o zbliżającym się końcu pewnej ery. „W dwie dekady samochody elektryczne wyprą większość aut z silnikami spalinowymi. Arabscy szejkowie myślą o transformacji społeczno-gospodarczej, a koncerny paliwowe inwestują w stacje ładowania, wodór i odnawialne źródła energii” – czytamy.

Wprost

Dopiero co mieliśmy w Polsce wybory parlamentarne, a już w mediach coraz głośniej mówi się o przyszłorocznych wyborach prezydenckich. „Donald Tusk ma największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich, w dodatku jest w stanie swoją osobą połączyć całą opozycję” – przekonuje na łamach tygodnika „Wprost” Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu.

Do Rzeczy

„Komentowanie wyborów tydzień po tym, gdy się odbyły, nie jest łatwe – wydaje się, że wszystko już zostało powiedziane. Czasem jednak dobrze jest powtórzyć to, co najważniejsze” – pisze na łamach „Do Rzeczy” Paweł Lisicki podsumowując wyniki wyborów. „Należę do tych nielicznych obserwatorów polityki, którzy są zadowoleni z wyniku ostatnich wyborów. I to nie tylko gigantyczną frekwencją czy potwierdzeniem mandatu dobrej zmiany. Uważam, że wejście do parlamentu Lewicy, Koalicji Polskiej i Konfederacji paradoksalnie niesie ze sobą sporo «plusów dodatnich»” – pisze z kolei Marcin Wolski.

Polityka

W najnowszym wydaniu „Polityki” przeczytamy, że interwencje policji to już codzienność w polskich szkołach. „Policja w szkole to dziś niemal codzienny widok. W podwarszawskim Wawrze nawet raz w tygodniu przychodzi wezwanie do którejś z 20 szkół w rejonie. Po tym, jak w maju jeden z uczniów podstawówki śmiertelnie dźgnął kolegę, dyrektorzy są czujni i wolą dmuchać na zimne. Ale wawerski komisariat wcale nie jest wyjątkiem” – pisze Martyna Bunda.

Sieci

W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych w Polsce. „Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą?” – pyta Stanisław Janecki. „Co dalej z opozycją?” – pyta Konrad Kołodziejski. Obszerną analizę wyników wyborów przedstawia także redaktor naczelny tygodnika Jacek Karnowski. W tygodniku „Sieci” także rozmowa Marcina Fijołka z profesorem Andrzejem Zybertowiczem oraz wywiad Michała Karnowskiego z prof. Norbertem Maliszewskim (UKSW), psychologiem społecznym, specjalistą ds. marketingu politycznego, publicystą, komentatorem politycznym.

 

Zobacz także
Wasze komentarze