fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym numerze tematem okładkowym jest wywiad z prof. Leszkiem Balcerowiczem. Ekonomista i były wicepremier tłumaczy „Newsweekowi”, dlaczego poszedł na wojnę z rządem PiS i dokąd może doprowadzić Polskę „dobra zmiana”. Znajdziemy także rozmowę z historykiem prof. Normanem Daviesem. Opowiada co o dzisiejszym obozie rządzącym myślałby marszałek Józef Piłsudski, na którego Jarosław Kaczyński i jego podwładni bardzo lubią się powoływać. Ponadto w numerze piszemy o tym, jak groźny jest dla nas smog, jak można się przed nim ochronić i co zrobić, żeby wyeliminować to zagrożenie.
Wprost
W tygodniku „Wprost” wielki raport na temat zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju. W obszernym, kilkustronicowym raporcie dotyczącym głośnego ostatnio problemu smogu opisane są źródła problemu, jego faktyczne rozmiary oraz propozycje środków zaradczych. Redakcja przedstawia także nieczystą politykę rządzących w odniesieniu do tego zagadnienia i pokazuje, w jaki sposób zarabia się na smogu. Ponadto przeczytamy też podsumowanie sejmowego protestu oraz rozmowę Szymona Krawca z byłym prezesem Almy. W wywiadzie Jerzy Mazgaj opowiada historię swojego bankructwa.
Do Rzeczy
Zdaniem publicystów „Do Rzeczy” środowiska lewicowe w Polsce chcą wywołać kolejną ideologiczną wojnę. – Lewica, od dawna starająca się przekonać świat, że Polska wymaga interwencji i „ucywilizowania” przez Oświecony Świat, potraktowała tragiczny, ale banalny w sumie incydent w Ełku jako okazję do bicia w największe dzwony – pisze Rafał Ziemkiewicz. Nie zabrakło również komentarza do zakończonego protestu w Sejmie. – Finał sejmowego protestu to klęska opozycji – podzielonej i nieskutecznej. Protest zawieszono, nie uzyskawszy niczego w zamian – pisze Kamila Baranowska w artykule „Opozycja w ruinie”.
Polityka
W najnowszym numerze „Polityki” znajdziemy bardzo odważną tezę. – Jednym z najważniejszych celów deklarowanych przez PiS była zawsze walka z korupcją. Ale, jak się okazuje, z tą „prywatną”. Bo w używaniu publicznych pieniędzy na potrzeby partii i jej zwolenników PiS jest arcymistrzem. Z korupcji politycznej zbudował cały system, który stale rozwija – piszą Mariusz Janicki, Wiesław Władyka. O pożytkach i stratach płynących z turystyki pisze z kolei Paulina Wilk. – Sektor (turystyczny) daje zatrudnienie co jedenastej osobie na świecie, w szczególności zapewnia pracę kobietom. Ale też przyczynia się do niszczenia środowiska – zauważa autorka.
wSieci
W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” znajdziemy rozmowę z Martą Wiatr, siostrą lidera KOD, Mateusza Kijowskiego. – Jego łatwo trzymać za twarz, bo ma dużo za uszami. Jest zadłużony, więc nietrudno nim sterować za pomocą pieniędzy. Gdy będzie grzecznie robił, co trzeba, to mu się spłaci trochę długów. A jeśli nie – wierzyciele będą długi ściągać w trybie pilnym. Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił – czytamy w wywiadzie. Przeczytamy także wywiad z wicemarszałkiem Senatu, Adamem Bielanem. Rozmowa dotyczy przede wszystkim opozycji. Zdaniem Bielana „szaleńcza opozycja przegrała” ten polityczny spór.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze