fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” znajdziemy komentarz Tomasza Lisa do przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Czy rzeczywiście urzędujący prezydent nie ma godnej konkurencji? „Często słyszy się, że Andrzej Duda nie będzie miał w wyborach silnego rywala. Nieprawda. Ma bardzo mocnego kontrkandydata. Nazywa się on »ktokolwiek, byle nie Duda«” – pisze redaktor naczelny.

Wprost

„Donald Tusk zamierza odzyskać wpływy w Platformie, odsunąć Grzegorza Schetynę od władzy w partii i dokonać zbliżenia z PSL” – pisze Joanna Miziołek na łamach „Wprost”. Eliza Olczyk rozmawia z kolei z prof. Antonim Dudkiem. „Możliwe, że Donald Tusk chce zostać patronem fuzji PO z PSL, licząc, że liderem takiej formacji zostanie Kosiniak-Kamysz” – mówi politolog.

Do Rzeczy

„Donald Trump ma duże szanse, aby przejść do historii USA nie tylko jako trzeci prezydent formalnie oskarżony w procedurze impeachmentu, lecz także jako pierwszy, który po »partyjnym zamachu stanu« zapewnił sobie reelekcję” – uważa Jacek Przybylski. W „Do Rzeczy” przeczytamy również o dostępie do leków. „W ostatnich latach coraz bardziej uzależnialiśmy się od leków produkowanych w Azji. Bezpieczeństwo lekowe polega na tym, że powinniśmy produkować u siebie najważniejsze leki stosowane w chorobach przewlekłych, bez których największa liczba Polaków nie może żyć” – przekonuje Barbara Misiewicz-Jagielak.

Polityka

„Wybory prezydenckie to najważniejsze polityczne wydarzenie 2020 r. Od ich wyniku zależy dalszy los najbardziej radykalnego projektu w dziejach III RP, czyli rządów PiS. A zarazem, co dziwne, poziom emocji towarzyszący wyłanianiu kandydatów nie jest specjalnie wyśrubowany” – uważa Rafał Kalukin w tekście zamieszczonym w najnowszej „Polityce”. W tym tygodniku znajdziemy również rozmowę z o. Stanisławem Jaromim OFMConv o ekologii oraz o tym, czy istnieje idea ekologizmu.

Sieci

Dziennikarze tygodnika „Sieci” prezentują postać Szymona Hołowni – start telewizyjnego celebryty do walki o prezydencki fotel budzi wiele pytań i wątpliwości. Ujawniają, kto stoi za kandydaturą celebryty i przewidują, że w jego kampanii będzie mało autentyzmu, za to mnóstwo pieniędzy i badań sondażowych, a celem operacji będzie wykreowanie nowej partii. Ile będzie to miało wspólnego z prawdą? Aby to ocenić, trzeba będzie poczekać.

Zobacz także
Wasze komentarze