Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy m.in. artykuł o pułapkach, w które mogą wpaść współcześni rodzice. „Każdy, kto ma dzieci, chce być dobrym rodzicem, więc porównuje się z innymi, »lepszymi« rodzicami. I tu na scenę wkraczają instamatki” – mówi badacz społeczny Piotr Michoń w rozmowie, którą przeprowadza z nim Jacek Tomczuk. W tekście „Kino to nie świątynia” Artur Zaborski pisze za to o serialu Paolo Sorrentino „Nowy papież”. „Określam się jako osoba niewierząca, ale katolicyzm ma na mnie większy wpływ, niż chciałbym przyznać” – mówi cytowany w artykule twórca serialu.
Wprost
„Jestem żywym przykładem kobiety szczęśliwej, wolnej, która nie siedzi w domu, tylko idzie z podniesioną głową przez świat” – przyznaje na łamach najnowszego wydania „Wprost” Urszula Dudziak. Popularna wokalistka jazzowa w wywiadzie, który przeprowadza z nią Paulina socha-Jakubowska „wzywa seniorów do rewolucji”. Tygodnik podejmuje też temat stand-upu i pieniędzy, które można zarobić dzięki takim występom. „Za jeden występ potrafią zgarnąć z biletów nawet milion złotych” – pisze Karol Wasilewski o zarobkach największych rodzimych gwiazd tej rozrywki.
Do Rzeczy
Tygodnik „Do Rzeczy” pisze o „wykluczaniu Polski”. „Izrael zdominowany jest przez Żydów rosyjskich, których stosunek do naszego kraju ukształtowała propaganda byłego ZSRS. Ich resentymenty zbiegają się z interesami wpływowych organizacji żydowskich w USA” – uważa Rafał Ziemkiewicz. Przeczytamy także tekst poświęcony Zenkowi Martyniukowi – królowi muzyki disco-polo.
Polityka
W najnowszej „Polityce” Jacek Żakowski rozmawia z prof. Adamem Danielem Rotfeldem. W wywiadzie przeczytamy o imperialnej strategii Putina, skomplikowanych relacjach polsko-rosyjskich i wpływie historii na te relacje. Przeczytamy także artykuł o „chorych na otyłość”. „Co drugi Polak ma kłopoty z wagą. Co piąty z nadwagą. Ci, którzy nie mieszczą się nawet w lustro, powinni przeczytać ten tekst bardzo uważnie” – pisze Juliusz Ćwieluch. Tygodnik podejmuje tez temat sfrustrowanej klasy średniej i mody na dwuczłonowe nazwiska.
Sieci
W „Tygodniku Sieci” przeczytamy rozmowę z dr. Karolem Nawrockim, dyrektorem gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej. Muzealnik opowiada o polityce Władimira Putina i relacjach Polski z Rosją. Mówi, że dialog między tymi krajami utrudnia propaganda, która wciąż uprawiana jest przez państwo rosyjskie. W tygodniku także o filmie „Dwóch papieży” oraz o Grecie Thurnberg.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |