fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Kiedy nie możesz zasnąć, stajesz się kimś innym. Nienawidzisz wszystkich i wszystkiego, a najbardziej siebie. Chcesz tylko zamknąć oczy i się wyłączyć. Najchętniej na dobre” – pisze w artykule poświęconym pladze bezsenności Dawid Karpiuk. „Newsweek” podejmuje tez temat „megxitu”, czyli zamieszania wokół księżnej Meghan, księcia Haryy’ego i ich obecności w brytyjskiej rodzinie królewskiej. „Wycofanie się z życia rodziny królewskiej było uderzeniem wyprzedzającym” – czytamy w tekście Macieja Nowickiego.

Wprost

„Drożej za prąd i wieprzowinę, taniej za mąkę, tylko siedem niedziel handlowych i brak rąk do pracy – takie są przewidywania analityków na 2020 r.”- w najnowszym numerze „Wprost” możemy przeczytać o prognozach na 2020 dotyczących naszej gospodarki. Ks. Michał Zalewski SJ pisze za to o „Zalewie papieży” – czyli o wysypie kulturalnych propozycji związanych właśnie z papiestwem. „Krótko po sylwestrze wracam do Warszawy, tarabanię się z Centralnego na tramwaj, patrzę – a tu papież. Nawet nie jeden, a dwóch. Dumnie powiewają na bilbordzie rozmiarów boiska, pomiędzy nimi czerwony napis Netflix. Reklama większa niż Świątynia Opatrzności, człowiek nie wie, czy klękać, czy spokojnie iść dalej” – czytamy w artykule.

Do Rzeczy

Zamieszanie po wydaniu nowej książki zawierającej tekst Benedykta XVI potwierdza, że dokonana przed kilku laty radykalna dekonstrukcja urzędu papieskiego przysporzyła kolejnych trudności Kościołowi – pisze w artykule „Długi cień abdykacji” Krystian Kratiuk. Tygodnik „Do Rzeczy” podsumowuje też rok 2019 w polskiej medycynie i pisze o prognozach na rozpoczęty 2020 rok. „Terapie genowe, retransplantacja serca, pierwsze zastosowania komórek CAR-T: to tylko niektóre sukcesy polskiej medycyny w ubiegłym roku” – czytamy w tekście Katarzyny Pinkosz.

Polityka

„Czy oddawać dzieci do żłobka” – odpowiedzi na tak sformułowane pytanie szuka w tekście opublikowanym na łamach „Polityki” Joanna Cieśla. W wywiadzie rozmawia z Moniką Rościszewską-Woźniak, prezeską Fundacji Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego. Martyna Bunda pisze za to o tym, że co drugi Polak udaje, że pracuje. „Prezentysta to ktoś, kto siedzi w pracy, ale robi wszystko, żeby się nie napracować. A czasami nawet sabotować” – czytamy.

Sieci

W najnowszym wydaniu „Sieci” znajdziemy wywiad Marcina Fijołka z Pawłem Ukielskim: „Może to zabrzmieć paradoksalnie, ale uważam, że ostatnie działania rosyjskie: agresywne i brutalne w sferze pamięci, mimo wielkiej machiny propagandowej są kontrproduktywne i nie mają żyznej gleby także na zachodzie Europy – mówi dziennikarzowi wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Tygodnik pisze też o relacjach pomiędzy Benedyktem XVI i Franciszkiem.

Zobacz także
Wasze komentarze