Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
Wśród tematów noworocznego wydania „Newsweeka” znajdziemy m.in. ciekawą rozmowę z pisarką Dorota Masłowską. Artystka opowiada o polskich traumach i o polskiej rodzinie. Rozmówca tygodnika jest także prof. Krzysztof Simon, specjalista ds. chorób zakaźnych. Czy w jego szpitalu trzeba długo czekać na łóżko? „Prawie wcale. Miejsca się zwalniają, bo wypisujemy pacjentów. Większość do domu, ale innych niestety do kostnicy. I przyjmujemy kolejnych, najczęściej tych, którzy przeleżeli w domu tydzień i dopiero, jak się zaczynają dusić, to przyjeżdżają do nas. Powinni być w szpitalu wcześniej albo chociaż pod kontrolą lekarską” mówi rozmówca „Newsweeka”. „Ci, którzy się nie szczepią, robią świństwo sobie, narodowi, państwu. Jaki gen sprzeciwu? Żeby umrzeć? Ten gen mają ludzie pod wpływem durnej propagandy” – przyznaje wprost prof. Simon.
Wprost
W noworocznym „Wproście” znajdziemy wywiad z Dorotą Wellman. „Fakt, iż podziały polityczne są w stanie zakończyć najpiękniejszą przyjaźń, to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogły nas spotkać” – mówi dziennikarka. Jest też tekst pt. „Chrystus na półmetku”. To materiał dotyczący figury Chrystusa, która od 10 lat stoi w Świebodzinie. Fachowcy zakładają, ze z przyczyn technicznych figura wytrzyma 20 lat. Tygodnik podpowiada też, jakie powieści warto przeczytać w pierwszych tygodniach nowego roku.
Do Rzeczy
„Czy odzyskamy naszą wolność?” – pyta na okładce najnowszego numeru redakcja „Do Rzeczy”. W środku tygodnika znajdziemy blok tekstów publicystycznych dotyczących obecnej i przyszłej sytuacji Polski i świata. Przeczytamy też artykuł o ojcostwie. „Już nie siedem minut, a dwie godziny dziennie – średnio tyle czasu polski ojciec poświęca swoim dzieciom. W modelu ojcostwa doszło w ostatnich dekadach do kolosalnej zmiany” – pisze Agnieszka Niewińska. Redakcja opowiada też o „Domu Gucci”, filmie, który można teraz zobaczyć w kinach.
Polityka
W noworocznej „Polityce” znajdziemy bardzo ciekawy wywiad z prof. Jasonem Stanleyem z Uniwersytety Yale. Naukowiec mówi o tym, jak skrajna prawica podważa demokrację i dlaczego to podoba się ludziom. Tygodnik opowiada tez w kilku tekstach o patronach roku 2022: Wandzie Rutkiewicz, Józefie Wybickim, Marii Konopnickiej i o Brunonie Schulzu. Wreszcie, „Polityka” podejmuje tez temat trzeciego roku pandemii, w który właśnie wchodzimy. „Oto wyzwanie w nadchodzącym roku – zdusić pandemię, której wszyscy mają dość. Czy wakacje będą już normalne, czy raczej czekają nas kolejne lockdowny? Ile dawek szczepionek trzeba będzie jeszcze przyjąć? Kiedy i jak skończy się pandemia? Oto nurtujące ludzkość pytania” – pyta Paweł Walewski.
Sieci
Tygodnik „Sieci” proponuje blok tekstów nazwanych „Prognozy 2022”. „Rok niebezpiecznego życia” czy „Zaraza zostanie z nami na dłużej” – to tytuły tylko niektórych tekstów proponowanych w tym cyklu. „Gdyby nie pojawienie się wariantu omikron, to można byłoby dziś spekulować, że pandemia zmierza ku końcowi. Jednak omikron sporo namieszał. Być może jest łagodniejszy od poprzednich mutacji, ale wiele wskazuje na to, że jest również oporny na obecne szczepionki. Zatem wygląda na to, że czeka nas kolejny rok z pandemią. Można mieć jednak małą nadzieję, że przed końcem 2022 r. najgorsze będzie za nami” – czytamy w tekście o pandemii covida.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |