Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
„Mieli być młodymi ideowcami wokół premiera Morawieckiego. Jednak dawni harcerze okazali się politycznymi cynikami, dbającymi o kariery i organizującymi nienawistne nagonki na przeciwników” – pisze w najnowszym „Newsweeku” Renata Grochal. Aleksandra Pawlicka podejmuje za to temat partii Szymona Hołowni. „Ruch Szymona Hołowni sondażowo jest trzecią siłą polityczną. Pytanie, czy groźniejszą dla Kaczyńskiego, czy dla Tuska? Działacze obawiają się losu politycznej przystawki, a wspólny blok opozycji nazywają terrorem jednej listy” – czytamy.
Wprost
„TikTok jest jak przedszkole, w którym dzieci robią, co chcą. Wygłupiają się, obrażają, wyzywają, poniżają, organizują, szydzą. A przedszkolanki ich w tym jeszcze nakręcają. Często wręcz inicjują i prowokują do robienia rzeczy głupiutkich, niebezpiecznych i realnie groźnych” – pisze w internetowym tygodniku „Wprost” Łukasz Sakowski. „Każda osoba, która ma infekcję dróg oddechowych, powinna zostać w domu przez co najmniej 5 dni, niezależnie od tego, jaki wirus spowodował chorobę. Gdy jednak 95 proc. zakażeń będzie spowodowane wariantem Omikron, należy odejść od masowego testowania. Wykonywanie stu tysięcy testów dziennie to marnowanie pieniędzy, lepiej wydać je na leczenie innych chorób” – alarmuje z kolei prof. Piotr Kuna z rozmowie z Katarzyną Pinkosz.
Do Rzeczy
W najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” przeczytamy o problemach Facebooka i jego założyciela. „Mark Zuckerberg, założyciel znanego z cenzurowania treści serwisu społecznościowego, nie może zaliczyć do udanych ani zeszłego roku, ani początku roku obecnego. Tylko 3 lutego majątek miliardera zmniejszył się o 29 mld dol., gdy akcjonariusze Meta Platforms – firmy będącej właścicielem Facebooka – panicznie wyprzedawali akcje. Kurs spółki runął tak bardzo, że wartość spółki stopniała jednego dnia o ponad 200 mld dol. Meta kłopotów ma wiele” – czytamy w tekście Jacka Przybylskiego.
Polityka
W najnowszym wydaniu tygodnika „Polityka” Tomasz Witkowski pisze o tak popularnym dzisiaj „treningu uważności”. „Mindfulness, czyli „trening uważności”, staje się coraz popularniejszy jako metoda autoterapii. Jednak wykorzystywany bezrefleksyjnie może odbić się na zdrowiu” – uważa publicysta. „Światowa gospodarka powoli wydobywa się z kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. Do starej formy mierzonej wysokim wzrostem PKB już jednak nie wróci, ostrzegają ekonomiści. To zaś oznacza zagrożenie dla systemów demokratycznych – czy przetrwają, nie mogąc obiecać stałego wzrostu dobrobytu?” – tym tematem zajmuje się z kolei Edwin Bendyk.
Sieci
W tygodniku „Sieci” przeczytamy rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu komentuje między innymi kwestie związane z pandemią covid-19. „Szczepionki były dostępne dla każdego i to warto docenić. Stworzyliśmy bardzo wydajny i dostępny system szczepień. Przyjęliśmy jednak wolnościowe założenie, podobnie jak większość krajów w Europie, że stwarzamy warunki do szczepień, ale jeśli ktoś nie chce, to na siłę do tego nie doprowadzamy” – przekonuje Morawiecki.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |