fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

Na łamach „Newsweeka” gości w tym tygodniu francuska aktorka Juliette Binoche. Od 10 czerwca w kinach będzie można zobaczyć nowy film z jej udziałem – „Pomiędzy dwoma światami”. „Ja naprawdę wiem, jak zasłać łóżko i wypucować łazienkę. Nie muszę nic udawać i grać” – opowiada aktorka. Tygodnik pisze też o końcu beztroski klasy średniej. „Wiele osób miało nadzieję, że się odkują po pandemii. Ale na to potrzeba kasy, a tej właśnie zaczyna brakować. I robi się smutno” – czytamy. Tygodnik podejmuje też temat głośnego procesu sadowego Johnny’ego Deepa i Amber Heard. „Johnny Depp wygrał proces z Amber Heard, najpierw w sądzie opinii publicznej, a dopiero potem cywilnym. Dlaczego? Bo ma więcej fanów. Spece wróżą, że niedługo wróci na srebrne ekrany” – czytamy.

Wprost

Internetowy tygodnik „Wprost” podejmuje w najnowszym numerze wojny w Ukrainie. Jak sugeruje tytuł tekstu – jest to „tykająca bomba chemiczna”. „Rosjanie mogą doprowadzić do katastrofy ekologicznej bombardując wielkie zakłady przemysłowe i magazyny substancji chemicznych. Dewastacja np. Azoswstali może sprawić, że zgromadzony tam siarkowodór zabije całe Morze Azowskie, a zagrozić może Czarnemu i Śródziemnemu” – czytamy. W tygodniku znajdziemy też artykuł o najbogatszym pośle w Polsce. Artur Łącki ma ponad 40 mln na swoim koncie, od lat działa w hotelarstwie. „Potwornie zakłamany świat” – to tytuł tekstu, w którym Karolina Korwin Piotrowska odsłania kulisy pracy w magazynach kobiecych. Mobbing w białych rękawiczkach i polski hejt – to na pewno jest mocny artykuł.

Do Rzeczy

W tygodniku „Do Rzeczy” znajdziemy rozmowę z prof. Małgorzatą Winkler-Pogodą. Podróżniczka i pisarka opowiada o Emilu Barchańskim, który określany jest często jako „najmłodsza ofiara stanu wojennego”. W numerze znajdziemy też rozmowę o lekach. „Leki oryginalne są innowacyjne. Jednak innowacyjny będzie też lek generyczny, jeśli oryginalny jest dziś w Polsce niedostępny lub słabo dostępny (np. z powodów cenowych). Gdy pojawi się w Polsce generyk leku, do którego społeczeństwo wcześniej nie miało dostępu, bo cena była wielokrotnie wyższa, niż płatnik mógł wydać, będzie to innowacja” – mówi prof. Małgorzata Szntitowska.

Polityka

Iga Światek i Robert Lewandowski. Co łączy nasza wybitną tenisistkę i piłkarza? A co ich dzieli? „Iga Świątek pozostaje numerem jeden światowego tenisa i numerem jeden polskiego sportu. Ma osobowość i potencjał, by stać się kimś więcej niż tylko obiektem kibicowskiego podziwu. To ją różni od dotychczasowej polskiej supergwiazdy: Roberta Lewandowskiego” – czytamy w najnowszym wydaniu „Polityki”. Poza tym na łamach tygodnika także artykuł o Rosji, jako o kraju bez McDonald’sa. „Ostateczna ewakuacja McDonald’sa z Rosji to więcej niż koniec epoki wzajemnych złudzeń. To błąd” – czytamy. Tygodnik podejmuje tez temat jubileuszu 70 lat panowania Elżbiety II.

Sieci

W nowym numerze „Sieci” znajdziemy rozmowę z Michałem Dworczykiem, szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której bohater opisuje rozmowy między rządami Polski i Ukrainy, które odbyły się w Kijowie. Przede wszystkim zwraca uwagę, co też miał podkreślić prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, że wojna, którą wywołała Rosja, zaczęła zbliżać nasze narody. Grzegorz Górny w artykule „Zerwanie bez zerwania” przygląda się sprawie uniezależnienia się Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej od moskiewskiego patriarchatu. Zauważa, po lekturze uchwały przyjętej na soborze tej Cerkwi, że sprawa nie wygląda tak, jak chciałby widzieć ją media. Nie ma w niej ani słowa o odłączeniu się od patriarchatu moskiewskiego.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze