fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Liderzy opozycji roztaczają wizję totalnej zmiany. Z chwilą ogłoszenia wyniku wyborczego inflacja ma zniknąć tak samo jak Trybunał Przyłębskiej, kaloryfery będą gorące, a benzyna po 5 złotych. Czy wyborców trzeba traktować jak dzieci? Czy powiedzenie im: „Kochani, nie ma Świętego Mikołaja, na Gwiazdkę trzeba będzie długo poczekać”, to prosta droga do wyborczej porażki?” – pisze w „Newsweeku” Dominika Długosz.

Wprost

„Sprawa ks. Andrzeja Dębskiego z archidiecezji białostockiej, odsuniętego od czynności kapłańskich po skandalu, jaki opisała „Gazeta Wyborcza”, budzi wiele kontrowersji i zatacza coraz szersze kręgi. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który od lat podejmuje niewygodne dla Kościoła tematy – m.in. tuszowanie pedofilii, przyznaje, że dostaje od księży z Białegostoku wiele niepokojących informacji na temat tego, co dzieje się w tamtejszej diecezji” – czytamy w najnowszym numerze „Wprost”.

Do Rzeczy

W tygodniku „Do Rzeczy” przeczytamy komentarz do pielgrzymki papieża Franciszka do Kanady. „Pielgrzymka pokutna papieża Franciszka do Kanady odbyła się zgodnie ze z góry przygotowanym scenariuszem” – uważa Paweł Lisicki. „Zarówno wykonywane przez biskupa Rzymu gesty, jak i towarzyszące im słowa to swego rodzaju największe stężenie absurdu jakie widziałem od lat. Franciszek doskonale odgrywa rolę aktora polityczno-poprawnościowej melodramy. Przeprasza, bije się w piersi (nie swoje), pochyla w cierpieniu głowę, a nawet całuje ręce” – pisze redaktor naczelny tygodnika.

Polityka

W „Polityce” pojawia się temat dotyczący rozumienia płci. Proponowany dzisiaj model proponuje odejście od tego, który wynika z nauk biologicznych. „Jarosława Kaczyńskiego przeraża „Zosiowładysław” i choć jego żarty są nieśmieszne, prezes PiS wyczuwa kulturowy moment. Zmienia się to, w jaki sposób myślimy o płci, a coraz więcej osób nie identyfikuje się ani jako kobieta, ani jako mężczyzna, bo jest jeszcze trzecia opcja – niebinarność” – piszą Agata Szczerbiak i Aleksandra Żelazińska.

Sieci

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” znajdziemy rozmowę z prof. Adamem Glapińskim, prezesem NBP, który uważa, że działania opozycji są szkodliwe. Widzi w nich nawet ukryty plan.  „To świadoma próba tworzenia atmosfery anarchii, chaosu, że coś się wali, że kryzys nas przewróci. Tymczasem kraj się rozwija, PKB rośnie” – mówi prezes Narodowego Banku Polskiego („Trzymać wysoko gardę. Brońmy złotego”). „Zastanawiałem się, dlaczego Donald Tusk zaatakował mnie i Narodowy Bank Polski. […] zrozumiałem, że […] szkodliwy dla Polski atak na bank centralny musi mieć jakieś głębsze przesłanie, jakiś plan. I tu chodzi o zrealizowanie niemieckiego planu – obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, ustanowienia jakiegoś „rządu Tuska” (bo niekoniecznie on musi być premierem) i wprowadzenia nas do strefy ERM II, czyli związania złotego z euro trwałym kursem, co byłoby przedsionkiem do wprowadzenia euro” – spekuluje prezes NBP.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze