Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W każdą niedzielę znajdziesz u nas krótki komentarz do najnowszych wydań tygodników opinii. 

newsweek

Newsweek Polska
– Najpierw ekshumacje, potem drugi wielki pogrzeb Lecha Kaczyńskiego – taki ma być symboliczny początek nowej Polski – taką tezę stawia na okładce swojego najnowszego wydania „Newsweek Polska”. Temat ekshumacji podejmuje Cezary Michalski. Ponadto o swojej rodzinnej historii związanej z Wołyniem opowiada muzyk i kompozytor, Krzesimir Dębski.

wprost

Wprost
Tematem numeru w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” jest Kamil Durczok i narastające wokół niego kontrowersje. – „Wobec medialnej ofensywy nieprawdy, jaką w ostatnich dniach rozpoczął Kamil Durczok, „Wprost” czuje się w obowiązku przerwać milczenie i ujawnić, w których miejscach były dziennikarz TVN mówi nieprawdę” – czytamy. Znajdziemy także rozmowę z Krystyną Jandą i dowiemy się, ile można zarobić na prowadzeniu prywatnego teatru.

do rzeczy

Do Rzeczy
Tygodnik proponuje swoim czytelnikom rozmowę z Natalią Niemen. Córka znakomitego polskiego muzyka wypowiada się między innymi na temat aborcji oraz wartości, jaką stanowi życie rodzinne. Do czasopisma został załączony dodatek specjalny zawierający materiały o największych bitwach żołnierzy niezłomnych.

wSieci

wSieci
W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” znajdziemy doniesienia na temat katastrofy smoleńskiej. – Dotarliśmy do kilkudziesięciu niejawnych szyfrogramów dotyczących katastrofy smoleńskiej. Po raz pierwszy możemy zajrzeć za kulisy rozmów na najwyższym szczeblu. To, co ustalili Tusk, Sikorski, Komorowski, Bahr, Klich, Borusewicz z Putinem, Miedwiediewem i Ławrowem po prostu przeraża – możemy przeczytać na okładce czasopisma.

polityka

Polityka
Marta Kaczyńska pierwszą damą prawicy? – Pod nieobecność Agaty Dudy to ona staje się zastępczą pierwszą damą prawicy. Trochę kłopotliwą – pisze Anna Dąbrowska w najnowszym wydaniu „Polityki”. Chodzi o jej wypowiedzi w sprawie aborcji oraz czarnego protestu. W nowym numerze tygodnika znajdziemy także wywiad z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, Grzegorzem Schetyną. Polecamy również rozmowę z prof. Dianą Pinto o diasporze, lękach Europejczyków przed islamem i napływem imigrantów.

Zobacz także
Wasze komentarze