fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym „Newsweeku” Tomasz Sekielski pisze o prezesie Jarosławie Kaczyńskim i o jego modelu zarządzania partią. „Nieomylność prezesa nie podlega dyskusji, bez względu na to, co powie lub zrobi lider PiS, jego słowa i czyny są niepodważalne, zaś decyzje zawsze nieomylne. Dla myślących inaczej nie ma miejsca w partii matce, nie dla nich są rządowe fuchy i państwowe synekury” – czytamy.

Wprost

„Jest najbogatszym człowiekiem świata, chce wysłać ludzi na Marsa, wszczepiać im chipy do mózgów, sprzedawać elektryczne samochody i roboty-asystentów. Od nowa wymyśla metro, ma obsesję optymalizacji i likwidowania zbędnych procesów. Teraz miliarder, którego kreatywność jest odwrotnie proporcjonalna do poziomu empatii, zabrał się za zbawianie Twittera. I stworzył chaos” – piszą Marcin Haber i Krzysztof Sobiepan na łamach tygodnika „Wprost”.

Do Rzeczy

„Papież Franciszek jest powszechnie kojarzony ze wsparciem dla środowisk LGBT. O samej ideologii gender Ojciec Święty wypowiadał się jednak wielokrotnie w wyjątkowo ostrym tonie. Liberałowie na całym świecie nie kryli rozczarowania, gdy w 2015 r. opublikowana została książka „Papież Franciszek: Ta ekonomia zabija”. W wywiadzie udzielonym Andrei Torniellemu i Giacomo Galeazzemu Franciszek określił teorię gender mówiącą o „płynnej” płciowości jako niezgodną z Bożym porządkiem” – pisze Paweł Chmielewski w „Do Rzeczy”.

Polityka

„Na świecie szybko przybywa ludzi, właśnie pękła granica 8 mld. Ale w Polsce obywateli jest coraz mniej, pogłębia się ujemny demograficzny trend. Dlaczego te nożyce się coraz bardziej rozwierają i co to oznacza?” – o tym w najnowszej „Polityce” piszą Agata Szczerbiak oraz Łukasz Wójcik.

Sieci

W nowym numerze „Sieci” wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS, Ryszard Terlecki omawia plany PiS na najbliższe wybory parlamentarne. Mówi o tym, co jego zdaniem jest potrzebne do zwycięstwa. „Tusk zapewne będzie próbował spełnić zapowiedzi o zemście, ale moim zdaniem to jednak bajki. Pewnych granic nie będą mogli przekroczyć, bo my będziemy potrafili nagłośnić każde złamanie prawa, konstytucji, każde nadużycie. Także w Europie. A czy tracąc władzę, przejdziemy do opozycji „na zawsze”? Moje doświadczenie wskazuje, że wyborcze rozstrzygnięcia nigdy nie mają charakteru ostatecznego. Historia się nie kończy. Gdyby PiS straciło władzę, to odzyska ją stosunkowo szybko. Ale sądzę, że władzy jednak nie straci” – mówi Ryszard Terlecki.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze