fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
W najnowszym Newsweeku tematem numer jeden są związki, w których występuje duża różnica wieku. – Żona prezydenta Francji jest starsza od niego o ponad 20 lat. Zgroza! On ją kocha, całuje, docenia. Oburzające! Szczególnie w Polsce. U nas takie związki się ukrywa – pisze Renata Kim. Tomasz Lis twierdzi z kolei, że „Chrystus narodów umywa ręce” od sprawy uchodźców. – Polska ofiarowała kiedyś światu Solidarność, piękne słowo będące szyldem pięknego ruchu. Dziś wolna Polska w sprawie uchodźców demonstruje światu swój egoizm i małość – uważa redaktor naczelny Newsweeka.
Wprost
Ryszard Petru w rozmowie z Elizą Olczyk i Joanną Miziołek przyznaje, że nie musi być liderem Nowoczesnej. Polityk dzieli się także spostrzeżeniami na temat swojego związku z Joanną Schmidt oraz tego, co działo się wokół niego w ostatnim czasie w mediach. – Wyborców poruszyła historia moja i Joanny. Ale nie ma co rozgrywać tego PR-owo – twierdzi Ryszard Petru. Te same autorki poruszają również temat konfliktu, jaki pojawił się na linii Jarosław Kaczyński – Jarosław Gowin. Ostatnio wicepremier skrytykował rząd na wprowadzenie nowych regulacji prawnych dotyczących prowadzenia aptek.
Do Rzeczy
– Największym problemem Grzegorza Schetyny jest to, że chciałby być Jarosławem Kaczyńskim. Bo to, co szefowi PiS się udawało, jemu nie wychodzi – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Splątanie w PO”. Znajdziemy również komentarz do wydarzeń zza oceanu. – Donald Trump wpadł w największe tarapaty od początku prezydentury. Demokraci chcą szybkiego impeachmentu. Cierpliwość wobec Białego Domu tracą już nawet republikanie – pisze Jacek Przybylski w artykule „Ustrzelić prezydenta”. Przeczytamy również rozmowę Macieja Pieczyńskiego z wiceministrem obrony narodowej Tomaszem Szatkowskim.
Polityka
W najnowszym wydaniu „Polityki” rozmowa z Bernardem-Henri Lévym, francuskim filozofem i pisarzem, o tym, że demokracja jeszcze się broni i że Kaczyński, Orbán i Trump ostrzegli Francuzów przed wyborem populistów. – Demokracja to szansa, z której społeczeństwa zwykle tym mniej korzystają, im dłużej ją mają i im słabiej pamiętają, dlaczego ją wybrały – zaznacza filozof. Grzegorz Rzeczkowski pyta z kolei „po co Jarosławowi Kaczyńskiemu tyle pomników brata?”. Malwina Dziecic stawia pytania o przyszłość lewicy na polskiej scenie politycznej. Czy jest w stanie się pozbierać?
wSieci
Zdaniem dziennikarzy tygodnika „wSieci” za nieprawidłowości w przetargu na caracale odpowiedzialność ponosi poprzedni rząd. – To w czasie rządów PO-PSL rozpisano największe zamówienie na sprzęt dla polskiej armii i wtedy warunki przetargu zmieniały się coraz bardziej na korzyść francuskiego koncernu – twierdzi redakcja tygodnika. Znajdziemy również komentarz w kwestii przyjmowania przez Polskę uchodźców. – Organy UE domagają się od Polski przyjęcia „kwoty” imigrantów. Równocześnie liberalno-lewicowe media, na czele z „Gazetą Wyborczą”, przedstawiają polski rząd i PiS jako agresora wykorzystującego politycznie ten temat – pisze Piotr Zaremba.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze