fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W tym tygodniu „Newsweek” bierze pod lupę postać szefa MSW, Mariusza Błaszczaka. Nie ma co ukrywać. Wnioski do których dochodzi redakcja pisma, nie są dla ministra korzystne. – Błaszczak jest człowiekiem bez właściwości, bez charakteru, wydaje się, że nawet jego energia życiowa jest w całości pożyczona od Kaczyńskiego. Ale z drugiej strony właśnie dzięki temu cieszy się absolutnym zaufaniem najsilniejszej osoby w państwie – pisze Cezary Michalski. Ponadto publicyści tygodnika zastanawiają się, w jakim kierunku będą zmierzać poczynania nowego prezydenta USA, zwłaszcza w odniesieniu do Rosji i Władimira Putina.
Wprost
W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” dowiemy się o nieznanych dotąd „grzechach lidera KOD”. Redakcja przygląda się długom alimentacyjnym Mateusza Kijowskiego. – Nawet w czasie, gdy jego firma brała od KOD 15 tys. zł miesięcznie, lider Komitetu nie płacił zasadzonej kwoty na swoje dzieci – wynika z doniesień tygodnika. Ponadto po kontrowersjach wokół wyemitowanego przez TVP filmu „Pucz”, Eliza Olczyk przedstawia rekonstrukcję zdarzeń oraz podsumowuje fakty, które udało się jej ustalić. Przeczytamy także o szczycie w Davos, gdzie poruszane są problemy biedy oraz nierówności społecznych.
Do Rzeczy
– To był chyba najważniejszy miesiąc w całej politycznej karierze Jarosława Kaczyńskiego. Lider PiS nie dał się sprowokować, wytrzymał wojnę nerwów i niczym szachista ograł opozycję – twierdzi Piotr Semka w artykule „Naczelnik, czyli powaga ma znaczenie”. Ponadto Rafał Ziemkiewicz zauważa, że słabością opozycji nie jest to, że popełnia błędy, ale to, że społeczeństwo nie ma do niej zaufania. Wojciech Wybranowski zastanawia się z kolei, czy Paweł Kukiz zostanie jej nowym liderem. W najnowszym wydaniu przeczytamy również rozmowę Kamili Baranowskiej z wicemarszałkiem Sejmu Joachimem Brudzińskim.
Polityka
Na okładce najnowszego wydania „Polityki” znajdziemy szefa MSZ, Witolda Waszczykowskiego. – Jego San Escobar jest niczym innym jak przejęzyczeniem. Ale błyskawicznie zaczął żyć własnym życiem. I dołączył do wielkiego archipelagu teoretycznych państw – pisze Ziemowit Szczerek. W sieci zaczęło pojawiać się mnóstwo memów dotyczących wpadki ministra. Najważniejszym tematem numeru jest jednak kwestia zanieczyszczonego powietrza w naszym kraju. Kto za to odpowiada? Jak sobie z nim poradzić? Na te pytania usiłują odpowiedzieć Edwin Bendyk oraz Bartosz Piłat. Polityczny krajobraz po kryzysie w Sejmie zarysowuje Malwina Dziedzic.
wSieci
Tygodnik „wSieci” dotarł do informacji, z których wynika, że politycy .Nowoczesnej dopuszczali się w ostatnim czasie wielu nadużyć. – Dotarliśmy do dokumentów, które potwierdzają, że wylot do Lizbony posłów Ryszarda Petru i Joanny Schmidt nie był jedynym takim przypadkiem. Z ustaleń „wSieci” wynika, że lider Nowoczesnej wraz z wiceszefową tej partii wielokrotnie wspólnie podróżowali, a także spędzali czas w luksusowych hotelach. Wszystko na koszt podatnika – pisze Marcin Fijołek. Z przedstawionych informacji wynika jednak, że chodzi o 650 zł. Ponadto dziennikarze tygodnika biorą pod lupę działalność byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze