fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Koniec jałowych dyskusji i negocjacji. Nadszedł czas działania, zdaje się mówić Donald Tusk wyborcom i liderom opozycji, wzywając wszystkich na „marsz w samo południe” 4 czerwca w Warszawie. To posunięcie, na którym Platforma może wyborczo dużo ugrać, ale jednocześnie jest obarczone olbrzymim ryzykiem” – pisze w najnowszym numerze „Newsweeka” Tomasz Sekielski. „Tusk potrzebuje dziś wizerunkowego sukcesu, politycznego fajerwerku, który rozgrzeje emocje wyborców i przypomni pozostałym liderom demokratycznej opozycji, że czas nieubłaganie ucieka” – czytamy.

Wprost

W najnowszym numerze „Wprost” Tomasz Terlikowski odnosi się do filmu z udziałem papieża Franciszka. „Ta wypowiedź Franciszka przeszła w Polsce niemal niezauważona. A to błąd, bo papież zapowiada w niej – w pewnym sensie – głębokie zmiany w katolickim postrzeganiu seksualności” – pisze Terlikowski. „Wywiad, jakiego papież udzielił grupie młodzieży w programie „The Pope: Anwers” w Disney+, zawiera kilka prawdziwych bomb atomowych. Zaczyna się od tego, że papież chwali… Tindera” – czytamy.

Do Rzeczy

„Co pewien czas pojawiała się informacja, że ci, którzy zdecydowali się napisać życiorys kard. Henryka Gulbinowicza od nowa i oskarżyć go o współpracę z bezpieką, powinni uważać, bo jego zapiski mogą nagle „wypłynąć” i wtedy zatrzęsie się ziemia. Oto są. Nieznane pamiętniki kard. Henryka Gulbinowicza odnalazły się we Wrocławiu” – pisze Agnieszka Bugała.

Polityka

„Oglądamy, chłoniemy, komentujemy, żyjemy nimi i z nimi. Streamowane seriale to już znacznie więcej niż rozrywka” – pisze Aneta Kuzioł w tekście „Serialoza. Dlaczego seriale stały się towarem pierwszej potrzeby i co z nami robią”. „ajnowszy przykład to „The Last of Us”, serial HBO Max oparty na popularnej grze wideo, która miała premierę dekadę temu. Świetne aktorstwo, kadry sugestywnie oddające postapokaliptyczny rozkład cywilizacji, zaskakujące wątki poboczne i rymy z pandemią sprawiły, że o produkcji Craiga Mazina i Neila Druckmanna rozmawiali, pisali i czytali nie tylko fani serialu i gry, ale wszyscy. Temat Cordycepsa, pasożytniczego grzyba, który w serialu przejmuje kontrolę nad ludzkim organizmem i grozi unicestwieniem cywilizacji, podjęły działy naukowe poważnych pism” – czytamy.

Sieci

W artykule „O złych Polakach i dobrych obcych” Marek Pyza i Marcin Wikło zauważają, że filmy Agnieszki Holland należą do produkcji, obok których nie da się przejść obojętnie. Są szeroko komentowane i wywołują wiele emocji. Obecnie pracuje ona nad nową produkcją. „Zielona granica” będzie opowiadać o losach azjatyckich uchodźców, którzy docierają do polskiej granicy. Jedną z głównych ról w nowym filmie Holland zagra Maja Ostaszewska.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze