fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” przeczytamy o „sekretach twierdzy PiS”. – Za wygiętą żaluzją w oknie zapuszczonego biurowca, przy stole z badylami, siedzi prezes. Ręce zaplótł na brzuchu i popatruje. Między gorzką herbatą a tortem od działaczki o sarnim spojrzeniu decyduje o losach Polski – czytamy w tygodniku. Ponadto przeczytamy wywiad z Ewą Kopacz, która opowiada o swoim pobycie w Moskwie z kwietniu 2010 r. – Nie byłam w Moskwie jako prokurator, byłam tam przede wszystkim jako człowiek – podkreśla była premier.
Wprost
– Ekshumacje ofiar katastrofy w Smoleńsku były potrzebne. Piszę to jako komentator, co podkreślam, bo pierwsza opinia w sprawie decyzji prokuratury należy do rodzin ofiar. Trzeba to szanować. Wyniki ekshumacji unaoczniają, jak działało państwo rosyjskie i jak „sprawdziło się” państwo polskie – pisze Jacek Pochłopień. Przeczytamy również wywiad z Pawłem Kukizem, który przyznaje, że nie podoba mu się „dobra zmiana”. Znajdziemy również artykuł na temat „nowej twarzy” w Komitecie Obrony Demokracji – Krzysztofa Łozińskiego.
Do Rzeczy
– PiS nauczył się od Piłsudskiego akurat tego, czego nie powinien, a nie wyciągnął nauki, którą powinien, bo byłoby to dla Polski dobre – przekonuje Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Czego sanacja nauczyła PiS?”. Przeczytamy także komentarz do sprawy ministra Mariusza Kamińskiego. – Niewykluczone, że niemal po dwóch latach od ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników z CBA sprawa wróci na wokandę. Sąd Najwyższy uznał prezydencki akt łaski za niebyły – pisze Agnieszka Niewińska w artykule „Sąd kontra prezydent”.
Polityka
Tematem najnowszego numeru „Polityki” jest wracający kryzys migracyjny. – Polska postanowiła stanąć obok kryzysu migracyjnego, który tego lata znów może wybuchnąć w Unii Europejskiej. Oby w końcu Unia nie postanowiła stanąć obok Polski – pisze Łukasz Wójcik. Wart uwagi jest też wywiad z prof. Michałem Bilewiczem, szefem Centrum Badań nad Uprzedzeniami na Wydziale Psychologii UW, o tym, dlaczego Polacy tak boją się uchodźców i jak ten lęk podsycają politycy. To zastanawiające, że choć w Polsce imigrantów jest niewielu, strach przed nimi jest bardzo duży.
wSieci
W najnowszym tygodniku „wSieci” o wstrząsających wynikach sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Dziennikarze ujawniają nieznane fakty związane z rosyjskimi sekcjami zwłok: Ludzkie szczątki hurtowo ładowane do worków na śmieci. Byle tylko zgadzała się waga. Według naszych informatorów tak traktowane były ciała polskiej elity w Moskwie – piszą dziennikarze, którzy dotarli do nieznanych faktów i niepublikowanych zdjęć z moskiewskiego prosektorium.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze