fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Internetowi idole dzieci i nastolatków długo trwali w przekonaniu, że sława i milionowe zarobki zapewniają im nietykalność. Przekraczali więc kolejne granice – i w sieci, i w życiu” – o mrocznych sekretach youtuberów pisze w „Newsweeku” Karolina Rogaska. „Marzy mi się Polska, w której na powrót wybory są równe i uczciwe, a rządzący, choć mają parlamentarną większość, szanują prawa mniejszości. Marzę o Polsce, która łączy ludzi bez względu na polityczne barwy i przekonania, a nie wyklucza tych, którzy myślą inaczej i są krytyczni wobec władzy” – pisze z kolei Tomasz Sekielski we wstępniaku, odnosząc się do wyborów parlamentarnych.

Wprost

W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” przeczytamy o tym, jaki wpływ na politykę może mieć sztuczna inteligencja. „Generatywna sztuczna inteligencja pod postacią ChatGPT czy Midjourney stała się dostępne dla szerokiej publiczności, otwierając nowe możliwości tworzenia treści, ale również wprowadzając zamieszanie. W kontekście wyborów w Polsce 15 października 2023 roku, warto zastanowić się, jak te technologie wpłyną na kolejne kampanie wyborcze i czy będą w następnych latach skutecznie wykorzystywane do manipulowania opinią publiczną” – pisze Aleksandra Przegalińska.

Do Rzeczy

„Kościół katolicki wielkimi krokami zbliża się do kolejnej wielkiej reformy, która ma na całe dziesięciolecia zmienić sposób jego funkcjonowania oraz odniesienie do współczesnego świata. W efekcie możemy stać się zależni od krajów Europy Zachodniej już nie tylko w obszarze polityki, lecz także nawet religii” – czytamy w tekście Pawła Chmielewskiego opublikowanym na łamach „Do Rzeczy”.

Polityka

„Flagowe przedsiębiorstwo Rzeczpospolitej Polskiej, PKN Orlen, należące do Skarbu Państwa i kierowane przez ludzi rządu PiS, pokazuje społeczeństwu, jak skutecznie wprowadzić w czyn piękne idee wielokulturowości, wielorasowości i wolności religijnej” – pisze Marcin Kołodziejczyk. „PiS sprowadził tu tysiące Azjatów, ale woli o tym nie mówić” – czytamy.

Sieci

Marcin Wikło w tygodniku „Sieci” w artykule „Nocny most do domu” opisuje ewakuację Polaków z objętego konfliktem zbrojnym Izraela. Przypomina: „Ponad tydzień temu, w sobotni poranek, w Izraelu rozegrały się sceny jak z filmu sensacyjnego albo wojennego. Niestety, terrorystyczny atak to nie fikcja, lecz bolesna prawda, która dotknęła przede wszystkim bezbronnych cywilów. Urywki filmów, nagrywane zresztą głównie przez samych napastników, pokazują ich bestialstwo” – czytamy.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze