fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
Na okładce „Newsweeka” bohater zamieszania sprzed Pałacu Prezydenckiego – Władysław Frasyniuk, który uważa, że „powódź PiS nas zalewa”. – To ostatni moment, by postawić tamę populizmowi – ostrzega Władysław Frasyniuk, legendarny działacz antykomunistycznej opozycji. W najnowszym wydaniu przeczytamy również komentarz do kontrowersyjnych nagrań z udziałem ks. Kazimierza Sowy. – Na taśmach nie było niczego kompromitującego. Kazimierz Sowa delektował się plotkami politycznymi, jak to on – mówią znajomi. Inni uważają, że zbyt ostro krytykował PiS, że się zblatował z politykami PO – piszą Renata Kim i Ewelina Lis.
Wprost
W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” czytamy o wojnie ministra Błaszczaka z Jerzym Owsiakiem. – Szef MSW Mariusz Błaszczak idzie na wojnę z Jerzym Owsiakiem. Paradoksalnie może stracić na niej więcej niż na wszystkich aferach policyjnych ostatnich tygodni – twierdzi Eliza Olczyk. Przeczytamy również artykuł Anny Gwozdrowskiej na temat ewentualnego wyjścia Polski z Unii Europejskiej. – Polski rząd oficjalnie deklaruje przywiązanie do członkostwa w UE, ale korzyści z tego jest coraz mniej, a punktów spornych z Brukselą – coraz więcej. Może więc czas najwyższy zastanowić się nad wyjściem z Unii? – zastanawia się autorka.
Do Rzeczy
– Nawołuje do „pałowania” przeciwników, zapowiada „wykończenie” Kaczyńskiego, którego ludzie albo pożegnają się z władzą, albo będą „wyskakiwać przez okna”. Lech Wałęsa to dziś pierwszy hejter z anty-PiS – pisze Maciej Pieczyński w artykule „Hejter Wałęsa”. Ponadto znajdziemy komentarz do ujawienia taśm z udziałem ks. Kazimierza Sowy. – Jak Kazimierz Sowa z księdza zmienił się w medialnego celebrytę i pomocnika polityków Platformy – tłumaczy Piotr Semka w artykule „Dwie dekady dolce vita”. Wojciech Wybranowski w tekście „Prezydencki rock and roll” pisze z kolei o coraz bliższej współpracy prezydenta Andrzeja Dudy z Pawłem Kukizem.
Polityka
– Pomysł PiS na państwo to likwidacja trójpodziału władzy. Ucieleśnieniem tego konceptu jest komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji: władza wykonawcza i sądownicza w jednym – twierdzi Ewa Siedlecka. Ponadto Adam Szostkiewicz w tekście „Dokąd zmierza polski Kościół” zastanawia się, jakie wartości dla katolików są dzisiaj najważniejsze. – Procesje Bożego Ciała to wielka manifestacja publicznej obecności Kościoła. Tylko jakiego? Dokąd Kościół prowadzi dzisiaj wiernych? – pyta autor. Przeczytamy również rozmowę z dr Anną Wójtewicz, socjolożką na temat tego, skąd biorą się agresywne zachowania wśród nastolatek.
wSieci
Marzena Nykiel w artykule „Upadek księdza Sowy” podejmuje temat nagrań upublicznionych przez TVP Info, których bohaterem jest ks. Kazimierz Sowa. Publicystka pisze wprost: Treść nagrań jest porażająca. I to nie z uwagi na sam rynsztokowy język, naszpikowany przekleństwami. Najbardziej oburza sposób myślenia o polityce, Polsce i Kościele – podkreśla. Trzeba jednak przyznać, że treśc nagrań aż tak porażająca nie była. Co prawda nagrania nie stawiają ks. Sowy w dobrym świetle, ale też nie powodują wielkiego zgorszenia. W ocenie tej sytuacji niewątpliwie należy zachować umiar.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze