fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
– Największe osiągnięcie Polaków od 300 lat, demokratyczna Polska, będąca w centrum Europy, a nie na jej marginesie, przepadła. Na oczach narodu, który lubi o sobie mówić, że wolność ceni ponad wszystko – uważa Tomasz Lis. Obiektywnie trzeba jednak powiedzieć, że nie ma chyba powodów do tak skrajnych opinii. Przeczytamy również rozmowę ze Zbigniewem Bońkiem, który zwraca uwagę, że „jedynym miejscem, gdzie politycy mogą paść sobie w objęcia, jest Stadion Narodowy”. Marcin Meller komentuje zamieszanie, jakie powstało wokół Puszczy Białowieskiej.
Wprost
W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” przeczytamy o propozycjach PiS, które mają pojawić się na lipcowym kongresie partii rządzącej. Jest mowa m.in. o dodatku dla seniorów. – Partia podobno szykuje projekt, według którego emeryci dostawaliby 500 zł jednorazowego dodatku. Seniorzy mieliby go dostawać przed świętami Bożego Narodzenia – piszą Joanna Miziołek i Eliza Olczyk. Jakub Mielnik zwraca z kolei uwagę rzekomy konflikt szefa MSZ z szefem gabinetu prezydenta. Czy to próba zastopowania emancypacji głowy państwa? – zastanawia się autor.
Do Rzeczy
– Unia Europejska nie radzi sobie z rzeczywistymi problemami wspólnoty krajów członkowskich, ale wciąż śni o potędze – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Europa kanonierek” i przekonuje, że „Unia Europejska zmieniła się w parodię Związku Sowieckiego”. Przeczytamy również rozmowę Wojciecha Wybranowskiego z Ryszardem Terleckim o zawirowaniach wokół referendum na temat zmian w polskiej konstytucji. Jacek Przybylski pisze z kolei o „skrzydłach władzy”, czyli nowych samolotach dla polskich VIPów.
Polityka
W najnowszym wydaniu „Polityki” Katarzyna Zdanowicz zastanawia się, dokąd zmierza polska szkoła. – Koniec roku szkolnego. Początek katastrofy, zwanej przez jednych reformą, a innych – deformą. Dlaczego nauczyciele nie stanęli do walki o swoje szkoły? I co to mówi o całej edukacji? – pyta autorka. Znajdziemy również rozmowę Jacka Żakowskiego z prof. Januszem Czapińskim o tym, czy szczęście mamy w genach. – Jak się ktoś nie urodził z poważną wadą mózgu i nie uszkodził go sobie wódką albo narkotykami, to musi być szczęśliwy – mówi psycholog.
wSieci
W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Taśmy Amber Gold” obalają całą narrację, jaką przedstawił podczas przesłuchania przed komisją ds. Amber Gold syn byłego premiera Michał Tusk. Demaskują też niepokojące relacje, jakie łączyły twórcę piramidy finansowej z ówczesnymi elitami, chociaż starają się być bardzo ostrożni w swoich dociekaniach. Przyglądają się też postępowaniu władzy w newralgicznym momencie afery Amber Gold. Konrad Kołodziejski pisze z kolei o tym jak zażegnać problem uchodźców.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze