fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” podejmowany jest temat finansów publicznych. Choć w debacie publicznej ten temat niemalże nie istnieje, to jednak warto poświęcić mu trochę uwagi. „Stan państwowej kasy budzi mój poważny niepokój. Duża część ekonomistów przyjęła jednak postawę, że nie ma co straszyć ludzi, więc śpiewają pożyczoną od kibiców śpiewkę” – mówi Bogusław Grabowski, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

Wprost

Czy wiek emerytalny w Polsce powinien być zrównany? „Prawie połowa Polaków popiera zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn – wynika z sondażu SW Research dla „Wprost”. Zwolennikami tej koncepcji najczęściej są osoby młode, mieszkańcy dużych miast, zarabiający powyżej 7000 zł netto, a także badani z wykształceniem podstawowym/gimnazjalnym” – pisze na łamach tygodnika „Wprost” Radosław Święcki.

Do Rzeczy

Coraz więcej par decyduje się na zawieranie związku małżeńskiego w sposób nietradycyjny. Przeczytamy o tym w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”. „W stodole, humanistyczny, tylko we dwoje ze świadkami, w dresie. Ślub i wesele już dawno przestały być tym momentem życia, który musi podlegać tradycji. Młodzi coraz częściej decydują się na coś zupełnie innego” – pisze Zuzanna Dąbrowska.

Polityka

„Polityka” zastanawia się tym razem nad problemem kradzieży rowerów. „Statystyki kradzieży tego nie mówią, ale śpieszcie się chronić wasze rowery, tak szybko zmieniają właścicieli. Do początku marca Zuzanna Smykała znana była głównie jako olimpijka z Pjongczangu. 20. miejsce nie dało jej medalu. Ale i tak przeszła do historii. Była pierwszą Polką, która na olimpiadzie reprezentowała nasz kraj w snowboard crossie. Po 7 marca wokół Smykały znowu zrobiło się głośno, ale tym razem powodem były rowery. Niestety kradzione, bo w nocy z 7 na 8 marca jej i jej chłopakowi skradziono dwa rowery elektryczne o łącznej wartości 35 tys. zł” – czytamy. W numerze przeczytamy też o ptasim pogotowiu. „W Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” udało się uratować już 15 tys. zwierząt, w większości ptaków. Dużo pacjentów mają zwłaszcza w sezonie lęgowym” – czytamy. W majówkowym wydaniu „Polityki” też strony specjalne poświęcone 20-leciu obecności Polski w Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze