Przegląd tygodników opinii
Zapraszamy na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
„Pracujący Polak na zakup alkoholu wydaje średnio 2,6 tys. zł rocznie. Na usuwanie społecznych skutków nadużywania wódki, piwa czy wina – już 5,5 tys. zł. Nawet jeśli nie wypił ani kieliszka” – o problemie alkoholowym w Polsce pisze w „Newsweeku” Radosław Omachel. „Do takich sklepów klienci chodzą po drobne zakupy, papierosy, pieczywo. No i po alkohol. Statystyki nie kłamią: na co trzecim paragonie ze sklepu o powierzchni do 30 mkw. jest wyłącznie alkohol” – czytamy.
Wprost
„Pozasportowych dyskusji wokół igrzysk w Paryżu było równie dużo, co tych sportowych. W czasie gdy na olimpijskich arenach padały rekordy świata, zawodnicy budowali swoje legendy, a łzy smutku mieszały się ze łzami radości, w social mediach toczyły się zażarte spory o artystyczną ocenę ceremonii otwarcia, chromosomy niektórych olimpijczyków i udział sportowców z krajów toczących wojny. Ale igrzyska to wciąż święto sportu, które może zawitać również do Polski” – pisze Michał Banasiak w tekście „Igrzyska Olimpijskie Warszawa 2044?”.
Do Rzeczy
W tygodniku „Do Rzeczy” spekulacje na temat zmian kościelnych w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. „W kwestii najważniejszych stolic arcybiskupich w Polsce na szybkie zmiany raczej się nie zanosi. I, co więcej, wszelkie gazetowe spekulacje nie muszą się nałożyć na decyzje kadrowe papieża Franciszka” – pisze Piotr Semka.
Polityka
„Czy i kiedy w Polsce nastąpi w końcu mentalny i prawny przełom w kwestii aborcji, mniejszości seksualnych, związków partnerskich, korekty płci, antykoncepcji? Jakie są realne poglądy w tych sprawach? Czy politycy mają rację, zasłaniając się konserwatyzmem swoich wyborców? Postanowiliśmy to zbadać w dużym sondażu Polityki, zwłaszcza że tematy te już wkrótce mają powrócić do Sejmu” – czytamy w najnowszym numerze tygodnika „Polityka”.
Sieci
Dorota Łosiewicz na łamach „Sieci” w artykule „MEN na wojnie religijnej” komentuje rozporządzenie ministra edukacji narodowej w sprawie zmian związanych z nauczaniem religii w szkołach, które ma zacząć obowiązywać od 1 września 2024 r. Zapisano w nim bowiem, że lekcje religii będą zorganizowane w klasach, w których uczestniczyć w nich będzie przynajmniej siedmioro uczniów. Oznacza to możliwość łączenia w grupę dzieci nie tylko z klas rówieśniczych.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |