fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
Nowy „Newsweek” proponuje w tym tygodniu swoim czytelnikom rozmowę z przewodniczącym PO, Grzegorzem Schetyną. – Wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości, ale także Platformy Obywatelskiej, uważa, że Grzegorz Schetyna jest dla Jarosława Kaczyńskiego wymarzonym szefem opozycji. Co na to szef PO? „Ta teoria to absurd” – czytamy w tygodniku. O ośmieszonym Ryszardzie Petru pisze z kolei Jakub Majmurek. – Sprawa niefortunnego wyjazdu jest dla lidera .Nowoczesnej i całej protestującej w Sejmie opozycji strzałem w stopę – podkreśla. Ponadto przeczytamy także o spotkaniu liderów partii politycznych w sprawie TK, które ma się odbyć w przyszłym tygodniu z inicjatywy szefa PiS.
Wprost
Tygodnik „Wprost” dużo miejsca poświęca tematowi nowotworów. Jak z nimi walczyć? Jaka profilaktyka jest najbardziej skuteczna? – Bywa tak: objawy długo nie dają znać o sobie albo też owszem, są widoczne, ale zostają zlekceważone przez chorego, a czasami nawet przez lekarza – podkreśla Jacek Pochłopień. Ponadto Eliza Olczyk oraz Joanna Miziołek piszą o politycznych planach szefa Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny. Autorki twierdzą, że w największej partii opozycyjnej szykują się zsyłki niesfornych posłów do samorządów. Przeczytamy również o olbrzymich dysproporcjach w zarobkach Kamila Stocha i Roberta Lewandowskiego.
Do Rzeczy
– PiS powinien sięgać szerzej – przekonuje Dorota Gawryluk, dziennikarka i prezenterka telewizyjna w rozmowie z Łukaszem Warzechą. – Jeśli prawdą jest obiegowe twierdzenie, że media są podstawą demokracji, to z demokracją jest dziś gorzej niż kiedykolwiek. Co poszło nie tak? – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Wielki coming out mediów”. Ponadto przeczytamy komentarz Sławomira Cenckiewicza do decyzja władz IPN o jednorazowym ujawnieniu blisko 6,5 tys. teczek, które przez kilkanaście lat ukrywano w tajnym zbiorze zastrzeżonym. Zdaniem Cenckiewicza to wielki krok w stronę jawności.
Polityka
Na okładkę najnowszego numeru „Polityki” trafili członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju, którzy zasłynęli ostatnio z serialu satyrycznego dotyczącego prezesa PiS i obozu władzy. – Wystarczyło parę dni, by satyryczne „Ucho prezesa” stało się jednym z najważniejszych polskich seriali, oglądanym przez miliony widzów. Pytanie, jak wpłynie na notowania PiS i jego prezesa, pozostaje na razie bez odpowiedzi – pisze Grzegorz Rzeczkowski. O tym, że po raz pierwszy od stu lat prezydent USA widzi w Europie rywala, a nie sojusznika pisze z kolei Łukasz Wójcik. Nad tym, co czeka KOD w najbliższej przyszłości, zastanawia się Rafał Kalukin.
wSieci
W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” redakcja zamieszcza obszerną relację z gali „Człowiek Wolności 2016”, która odbyła się 25 stycznia w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Statuetkę otrzymał Jarosław Kaczyński. – To najważniejsza z nagród, jakie przyznaje się dziś w Polsce – nie ma dziś nic bardziej ważnego i polskiego – powiedział prezes PiS odbierając nagrodę. Zastanawiające jest to, że lider partii rządzącej ceni sobie tylko te plebiscyty i konkursy, w których wygrywa. Tygodnik wieszczy również nadchodzący upadek Komitetu Obrony Demokracji. Czy afera, która wybuchła wokół Mateusza Kijowskiego, pogrąży KOD?
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze