fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Newsweek Polska

„W pracy łatwo się zatracić, szczególnie gdy zarządzamy dużym projektem lub mamy własną firmę. Sprzyjają temu nasz perfekcjonizm i niechęć do delegowania zadań. Warto nauczyć się rozpoznawać sygnały, które mogą nas prowadzić do wypalenia zawodowego, by jak najszybciej zareagować” – ostrzega na łamach „Newsweeka” Monika Głuska-Durenkamp.

Wprost

„Mamy rzecz zupełnie niebywałą z punktu widzenia relacji między polityką, a sądownictwem – mianowicie podział sędziów na tych, którzy są z rządem i na tych, którzy mają być ofiarą tych pierwszych. To jest niebywałe upolitycznienie władzy sądowniczej i tym samym destrukcja jej pozycji” – mówi w rozmowie z „Wprost” prof. prawa Ryszard Piotrowski.

Do Rzeczy

„Franciszek przekroczył kolejną granicę. Stwierdził, że wszystkie religie prowadzą do Boga, a żadna, w tym chrześcijaństwo, nie jest lepsza od drugiej. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu głosiciel takich haseł mógłby zostać ekskomunikowany. Jak to możliwe, że dziś głosi je sam papież?” – kontrowersyjną wypowiedź papieża Franciszka komentuje Paweł Chmielewski.

Polityka

„Najpierw były pierwsze zasiłki (10 tys. zł) i bezzwrotne wsparcie na remont czy budowę domu (do 200 tys. zł) oraz budynków gospodarczych (do 100 tys. zł). Teraz przez parlament w ekspresowym tempie przechodzi tzw. specustawa powodziowa. W jednym dokumencie rząd próbuje zebrać nie tylko różne formy pomocy, ale też rozwiązania mające ułatwić życie na terenach powodziowych. W tle są licytacja z opozycją (PiS zgłosił własny projekt) i rywalizacja wewnątrz samej koalicji: kto zaoferuje więcej i szybciej” – pisze o sytuacji popowodziowej Cezary Kowanda.

Sieci

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi twierdzi, że pomoc dla powodzian, którą zaproponował rząd nie jest wystarczająca. I przypomina, że przeciwieństwem były błyskawicznie uruchomione w czasie pandemii przez rząd PiS tarcze finansowe. Wskazuje też, jakie wsparcie powinno trafić do poszkodowanych według projektów pomocy zgłoszonych przez PiS. „Proponujemy środki na pełne zrekompensowanie strat, na wzór wspomnianych już tarcz. Potrafiliśmy to robić mimo ciężkich kryzysów, pandemii, wojny, inflacji” – przekonuje Jarosław Kaczyński.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze