
fot. Pixabay
Przegląd tygodników opinii
Zapraszamy na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska
„Człowiek ma mieć wrażenie, że Matka Boża go widzi, a z jej rąk spływają na niego łaski. W bardzo małej wsi Konotopie stanie bardzo duża figura, wyższa od Jezusa ze Świebodzina. We wsi nikt, z kim rozmawiam, nawet nie próbuje sobie wyobrazić, ile milionów na to pójdzie. Wiadomo za to, że zapłacą Grażyna i Roman Karkosikowie. Przed laty okupowali szczyty list najbogatszych Polaków” – pisze w najnowszym numerze „Newsweeka” Małgorzata Święchowicz.

Wprost
„Mówimy dzieciom: Pracuj ciężko, a osiągniesz sukces. Ale one patrzą na świat i widzą, że największy sukces odnoszą ci, którzy mają zasięgi, nie wiedzę. Przekaz online jest: wystarczy być kontrowersyjnym. A szkoła staje się niewiarygodna. To nie jest kryzys edukacji, to kryzys sensu” – mówi w tygodniku „Wprost” Andy, nauczyciel pracujący w szkole na obrzeżach Londynu, odnosząc się do treści serialu Dojrzewanie, który można oglądać na Netflixie.

Polityka
„Budzi emocje i bywa przyczyną konfliktów. Sprawia też, że w jednych parafiach jest przepych, w innych bieda aż piszczy. Ale co znaczy co łaska i ile to dokładnie jest?” – zastanawia się Zbigniew Borek na łamach „Polityki”. „Ksiądz Mieczysław jest zasadniczy, ksiądz Tadeusz zaś przedsiębiorczy. Dla pierwszego liczy się to, czy ktoś żyje po Bożemu, dla drugiego bardziej liczy się pieniądz. Gdy więc ksiądz Mieczysław odmawia młodym ślubu przed ołtarzem (bo ich nie widywał w kościele) albo 19-latce nie chce ochrzcić dziecka (bo nieślubne), wierni załatwiają sprawę z księdzem Tadeuszem. Obaj duchowni są proboszczami, ich plebanie w zachodniej Polsce dzieli ledwie 17 km” – czytamy.

Do Rzeczy
„Kościół katolicki przechodzi feministyczną transformację. Bez rewolucyjnych zmian, krok po kroku kobiety zaczynają odgrywać coraz większą rolę w liturgii, duszpasterstwie i administracji. Niestety, dzieje się to z pogwałceniem prawa kanonicznego i porzuceniem kilku podstawowych prawd” – uważa Paweł Chmielewski na łamach „Do Rzeczy”. „Kobiety stanowią połowę ochrzczonych – a gdyby policzyć osoby chodzące regularnie na mszę, w większości krajów świata byłoby ich pewnie więcej niż mężczyzn. Musi to mieć swoje konsekwencje dla miejsca, jakie zajmują w życiu Kościoła” – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |