fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Decyzja o wetach zapadła w weekend, w tajemnicy przed partią i ludźmi z pałacu. – pisze w tekście pt. „Rozstanie” Michał Krzymkowski. Tomasz Lis we wstępniaku przekonuje z kolei, że Andrzej Duda przestraszył się konsekwencji podjętych przez siebie decyzji. W numerze przeczytamy również o narkotykowej pladze w środowisku górniczym oraz o tym, dlaczego żonaci japończycy współżyją z lalkami.
Wprost
Tematyka aktualnego wydania tygodnika „Wprost” orbituje wokół prezydenckiego weta. Anna Gielewska analizuje pomysł „partii prezydenckiej” i zastanawia się, czy z konfliktu między prezydentem Andrzejem Dudą a prezesem Jarosławem Kaczyńskim może wyniknąć coś dobrego.  Tygodnik podejmuje również trudny temat oceny powstania warszawskiego. Profesor Paweł Śpiewak wyjaśnia z kolei, dlaczego młodzi protestujący są groźni również dla opozycji.
Do Rzeczy
Tematem tygodnia nowego numeru „Do Rzeczy” jest mowa nienawiści, ze wskazaniem tej, której używa opozycja wobec partii rządzącej. „Przyprawia mi się gębę” – przekonuje w wywiadzie posłanka Krystyna Pawłowicz. Rafał Ziemkiewicz analizuje z kolei, jak retoryka PiS działa na korzyść partii opozycyjnych. W numerze przeczytamy też fascynującą rozmowę z Tadeuszem Zapałowskim, żołnierzem AK, który wspomina walkę w powstaniu warszawskim. O „rzekomych wrogach” papieża Franciszka przeczytamy z kolei w artykule Tomasza Terlikowskiego.
Polityka
Tematem przewodnim nowej „Polityki” jest oczywiście zamieszanie wokół prezydenckiego weta. Władza PiS chce przejąć także społeczeństwo obywatelskie – przekonuje Ewa Siedlecka w artykule „Czas na obywateli”. Nad trudną drogą do zjednoczenia opozycji zastanawia się z kolei Malwina Dziedzic. Artur Domosławski duma, nie bez aluzji, nad tym, jak społeczeństwa żyjące pod butem tyranów rozliczają się ze swoimi dyktatorami.
wSieci
Temat prezydenckiego weta porusza również tygodnik wSieci. Pan prezydent Andrzej Duda stanął na rozstaju dróg – przekonuje w obszernym wywiadzie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W tygodniku poruszana jest również kwestia finansowania antyrządowych protestów. „Kto stoi za fundacją, która nawołuje do obalenia rządu?” – pyta Marzena Nykiel. W nowym numerze przeczytamy również bardzo ciekawy artykuł dotyczący handlu ludźmi.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze