fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W każdą niedzielę znajdziesz u nas krótki komentarz do najnowszych wydań tygodników opinii. 

newsweekNewsweek Polska
We wszystkich tygodnikach opinii najważniejszym tematem są wyniki wyborów w USA. Nie inaczej jest w najnowszym numerze „Newsweek Polska”. – Motywy głosowania na Trumpa są rozmaite. Ale najważniejsze wydają się dwa. Po pierwsze: pokazać środkowy palec znienawidzonym elitom. Po drugie: wykrzyczeć niechęć do imigrantów, muzułmanów, Afroamerykanów, gejów, a także kobiet – pisze we wstępniaku Tomasz Lis. Ponadto znajdziemy także rozmowę z byłym prezydentem Lechem Wałęsą – oczywiście w kontekście zmian na polskiej i światowej scenie politycznej.
wprostWprost
Na okładce nowego wydania tygodnika „Wprost” widnieje nasz najlepszy piłkarz – Robert Lewandowski, który pojawił się na liście najbogatszych Polaków. – Mówią, że dzisiaj młodzi Polacy nie mają szansy na fortunę. Mamy 40 przykładów na to, że jest inaczej – pisze Szymon Krawiec. Czasopismo nie pomija naturalnie tematu Donalda Trumpa. Jacek Pochłopień dokonuje także politycznej analizy roku rządów premier Beaty Szydło. Autor bierze pod lupę poszczególnych ministrów i ich działania. W tygodniku przeczytamy także o roli Jarosława Kaczyńskiego w obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju.
do-rzeczyDo Rzeczy
„Dlaczego się go boją?” – brzmi pytanie na okładce najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy”. Chodzi o prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. – Donald Trump został wybrany na prezydenta USA. Republikanie zachowali kontrolę nad Kongresem: zarówno w senacie, jak i w izbie niższej. Większość gubernatorów to republikanie. Prawica politycznie kontroluje Amerykę. Jak to się stało i co z tego wynika – zastanawia się Marek Jan Chodakiewicz w artykule „Wejście Trumpa”.Ponadto w nowym numerze przeczytamy wywiad z premier Beatą Szydło o gospodarce i ewentualnych zmianach w polityce podatkowej.
polityka

Polityka
W najnowszym numerze „Polityki” tematem numer jeden są oczywiście wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. – Batalia o Biały Dom ujawniła w społeczeństwie strachy i lęki, widma rasizmu i bigoterii, nienawiści i uprzedzeń. I pokazała, jak mocno mogą poróżnić – pisze Andrzej Lubowski. Poza tym tygodnik podejmuje temat ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, które rozpoczną się w poniedziałek, 14 listopada. Jak się odbędą i dlaczego? – zastanawia się Piotr Pytlakowski.

wsieciwSieci
Podobnie jak inne tygodniki, wSieci zajmuje się głównie tematem wyboru Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. – Ryzyka związane ze zwycięstwem Donalda Trumpa są wyraźne i nie należy ich lekceważyć. Nie wiemy, jak się odniesie do rosyjskiego imperializmu. Nie wiemy, czy będzie dbał o NATO. Nie wiemy, czy nie rozedrga świata aż do utraty kontroli. Wielu rzeczy nie wiemy – pisze Jacek Karnowski. Ponadto wSieci znajdziemy rozmowę Jacka i Michała Karnowskich ze Stanisławem Piotrowiczem.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze