fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
Na okładce Newsweeka Dominika Wielowieyska, Jacek Żakowski i Andrzej Morozowski. Znani dziennikarze występują pod hasłem: „Trzeba się bić o wolność słowa”. – Jacek Żakowski: PiS zniszczy uczciwe, wolne media, tak jak zniszczyło hodowlę konia arabskiego. Andrzej Morozowski: Gdybyśmy w TVN24 zrobili akcję w ich obronie, to myślę, że jakiś milion ludzi na ulicach by nas bronił. Dominika Wielowieyska: Nie możemy się dać prowadzić PiS jak barany na rzeź – czytamy. Ponadto Anna Szulc pisze o młodych, wykształconych ludziach z aspiracjami, którzy niestety zarabiają po 2 tys. złotych, czyli o pokoleniu porażki.
Wprost
W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” przeczytamy komentarz Marcina Dzierżanowskiego do zarzutów skierowanych przeciw papieżowi Franciszkowi. – Polski naukowiec znalazł się w grupie ponad stu księży, teologów i intelektualistów katolickich, którzy oskarżają Franciszka o szerzenie herezji. Prawo kanoniczne nakazuje właściwym osobom przerwać milczenie, jeśli pasterze Kościoła sprowadzają stado na manowce – piszą w liście do Franciszka duchowni i świeccy z 20 krajów świata – pisze autor. Ponadto Waldemar Skrzypczak opowiada o niekończącym się konflikcie na Bliskim Wschodzie.
Do Rzeczy
„Do Rzeczy” dotarło do materiałów, z których wynika, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wiedziała o kulisach przejęć atrakcyjnych gruntów w mieście przez handlarzy roszczeniami – ujawnia Wojciech Wybranowski w tekście „Co wie prezydent”. Ponadto przeczytamy o sporach prezydenta z prezesem. – Potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z najsilniej kierujących ludzkimi wyborami. Dlaczego więc, mimo sporów na linii prezydent – prezes, wzrasta poparcie dla rządzących? – zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Druga wojna na górze”.
Polityka
Czy zniesienie reformy emerytalnej rzeczywiście wyjdzie nam na dobre? Sprawie przygląda się Joanna Solska. – 330 tys. osób odlicza dni do 1 października, kiedy wreszcie będą mogły udać się na emeryturę. Znienawidzona „reforma 67” została unieważniona. Ale na jak długo? Do zmiany rządu? Na pokolenia? Do katastrofy? – zastanawia się autorka tekstu „Po balu będzie ból”. Ewa Siedlecka pisze z kolei o konflikcie między prezydentem a partią rządzącą. – Po ujawnieniu przez prezydenta Andrzeja Dudę niektórych rozwiązań, jakie znajdują się w jego projektach ustaw o SN i KRS, wiemy tyle, że klincz pomiędzy nim a PiS trwa.
Sieci
W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” redakcja ujawnia, o co toczy się gra na linii prezydent – PiS. Dalsze losy Polski zależą dziś od jednego człowieka: od prezydenta Andrzeja Dudy. Nie od jego doradców, nie od jego partnerów w PiS, ale od niego samego – czytamy na łamach tygodnika. W okładkowych artykułach tygodnika Stanisław Janecki i Jacek Karnowski starają się odpowiedzieć na pytanie, w jakim punkcie znajduje się obecnie polska polityka. Czy rzeczywiście można mówić o konflikcie w obozie rządzącym, a jeżeli tak, do czego może nas on doprowadzić.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze