fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
W najnowszym „Newsweeku” tematem numer jeden jest „Stawka większa niż Warszawa”, czyli zbliżające się wybory samorządowe. – Rafał Trzaskowski powalczy o prezydenturę Warszawy, ale tak naprawdę to będzie gra o przyszłość PO – pisze Aleksandra Pawlicka. Przeczytamy również komentarz Anny Szulc do głośnej sprawy księdza-kulturysty. – Kiedy ksiądz Artur biegał po wsi w spodenkach, parafianie klaskali na jego widok. Ale potem księdza w telewizji pokazali, jak wyprężał pośladki w skąpych seledynowych slipkach. Wiernych to ubodło – pisze autorka.
Wprost
– Zanosi się na to, że w tym tygodniu zapadną nareszcie decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu, a nawet zostaną ogłoszone, co zakończy wielotygodniowe spekulacje na ten temat – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Ponadto przeczytamy rozmowę Ewy Wanat z ks. Adamem Bonieckim, który podkreśla, że nie czuje się „żołnierzem Kościoła”. Warto zajrzeć także do rozmowy z Janem Olszewskim. – Martwię się o obóz dobrej zmiany. Głębokich reform sądownictwa nie można robić bez wsparcia środowiska sędziowskiego, traktując je jako ludzi do wymiany – mówi były premier.
Do Rzeczy
– Rosjanie mogą nam grozić, ale nie zagrozić – mówi minister obrony narodowej Antonii Macierewicz w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim. Szef MON ujawnia też, że sojusznicy III RP wymieniali między sobą informacje na temat współpracy kolejnych szefów WSI z GRU a obecną Służbę Kontrwywiadu Wojskowego NATO obdarza zaufaniem. Piotr Semka pisze z kolei o polskich narodowcach. – Czy nad tradycją narodową ciąży jakieś fatum skłócenia i braku jedności? Skąd ta skaza się bierze? – zastanawia się autor tekstu „Dokąd zmierzają narodowcy”.
Polityka
– Beata Szydło zapewnia, że nie jest zmęczona, a wypalona to może czuć się Angela Merkel. Ale ci, którzy zagrażają pozycji premier, też nie wyglądają na zmęczonych. Rekonstrukcja to tylko fragment rozgrywek wewnątrz rządzącej ekipy – pisze Wojciech Szacki. Ponadto Martyna Bunda porusza temat akcji #metoo, która ostatnio zdominowała media społecznościowe. – Skala złości, jaka ujawniła się, gdy miliony kobiet napisały na Facebooku #metoo, #jateż, i wielki efekt medialny mogą w konsekwencji trwale zmienić seksualną obyczajowość i konwencje zachowań – podkreśla autorka.
Sieci
W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” publicyści odkrywają fakty dotyczące działań na niekorzyść państwa polskiego, których miał podjąć się Waldemar Pawlak jako wicepremier w rządzie Donalda Tuska. Układy z Moskwą, ogromne pieniądze, dążenia do podpisania niekorzystnych dla Polski porozumień, korupcja – to podejrzenia, w sprawie których prokuratura wszczyna śledztwo. Według prokuratury były wicepremier mógł przyjąć łapówkę za przychylność wobec Rosji przy negocjowaniu kontraktu gazowego z 2010 r. – czytamy w najnowszym tygodniku „Sieci”. Takie doniesienia muszą szokować, warto jednak poczekać na ich weryfikację.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze