fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym „Newsweeku” tematem numer jeden jest „Stawka większa niż Warszawa”, czyli zbliżające się wybory samorządowe. – Rafał Trzaskowski powalczy o prezydenturę Warszawy, ale tak naprawdę to będzie gra o przyszłość PO – pisze Aleksandra Pawlicka. Przeczytamy również komentarz Anny Szulc do głośnej sprawy księdza-kulturysty. – Kiedy ksiądz Artur biegał po wsi w spodenkach, parafianie klaskali na jego widok. Ale potem księdza w telewizji pokazali, jak wyprężał pośladki w skąpych seledynowych slipkach. Wiernych to ubodło – pisze autorka.
Wprost
– Zanosi się na to, że w tym tygodniu zapadną nareszcie decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu, a nawet zostaną ogłoszone, co zakończy wielotygodniowe spekulacje na ten temat – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Ponadto przeczytamy rozmowę Ewy Wanat z ks. Adamem Bonieckim, który podkreśla, że nie czuje się „żołnierzem Kościoła”. Warto zajrzeć także do rozmowy z Janem Olszewskim. – Martwię się o obóz dobrej zmiany. Głębokich reform sądownictwa nie można robić bez wsparcia środowiska sędziowskiego, traktując je jako ludzi do wymiany – mówi były premier.
Do Rzeczy
– Rosjanie mogą nam grozić, ale nie zagrozić – mówi minister obrony narodowej Antonii Macierewicz w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim. Szef MON ujawnia też, że sojusznicy III RP wymieniali między sobą informacje na temat współpracy kolejnych szefów WSI z GRU a obecną Służbę Kontrwywiadu Wojskowego NATO obdarza zaufaniem. Piotr Semka pisze z kolei o polskich narodowcach. – Czy nad tradycją narodową ciąży jakieś fatum skłócenia i braku jedności? Skąd ta skaza się bierze? – zastanawia się autor tekstu „Dokąd zmierzają narodowcy”.
Polityka
– Beata Szydło zapewnia, że nie jest zmęczona, a wypalona to może czuć się Angela Merkel. Ale ci, którzy zagrażają pozycji premier, też nie wyglądają na zmęczonych. Rekonstrukcja to tylko fragment rozgrywek wewnątrz rządzącej ekipy – pisze Wojciech Szacki. Ponadto Martyna Bunda porusza temat akcji #metoo, która ostatnio zdominowała media społecznościowe. – Skala złości, jaka ujawniła się, gdy miliony kobiet napisały na Facebooku #metoo, #jateż, i wielki efekt medialny mogą w konsekwencji trwale zmienić seksualną obyczajowość i konwencje zachowań – podkreśla autorka.
Sieci
W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” publicyści odkrywają fakty dotyczące działań na niekorzyść państwa polskiego, których miał podjąć się Waldemar Pawlak jako wicepremier w rządzie Donalda Tuska. Układy z Moskwą, ogromne pieniądze, dążenia do podpisania niekorzystnych dla Polski porozumień, korupcja – to podejrzenia, w sprawie których prokuratura wszczyna śledztwo. Według prokuratury były wicepremier mógł przyjąć łapówkę za przychylność wobec Rosji przy negocjowaniu kontraktu gazowego z 2010 r. – czytamy w najnowszym tygodniku „Sieci”. Takie doniesienia muszą szokować, warto jednak poczekać na ich weryfikację.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze