Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Blisko 70 mln zł w rządowych grantach i dotacjach, do tego kilkudziesięciu ludzi w rządzie, parlamencie i państwowych spółkach. Tak zrasta się rodzina Radia Maryja i PiS – pisze Michał Krzymowski w najnowszym wydaniu „Newsweeka”. Ponadto Cezary Michalski w tekście „Kościół toruński i jego wyznawcy” cytuje wypowiedź kard. Glempa sprzed 20 lat, który przyznał, że czuł się „upokorzony pychą o. Rydzyka”. Jednym słowem: Radio Maryja pod lupą „Newsweeka”.
Wprost
W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” z Jerzym Owsiakiem rozmawiają Olga Wasilewska i Marcin Dzierżanowski. – Ludzie mają wyobraźnię. Fenomenalne aukcje. Kilka dni temu para prezydencka przysłała swoje gifty. Pani prezydent garsonkę. Podobno głośną. Różową. A pan prezydent muchę. Cokolwiek by przez to rozumieć – mówi lider WOŚP. Jacek Pochłopień pisze z kolei o „Nowoczesnej”, która zdaniem redaktora naczelnego znalazła się na zakręcie.
Do Rzeczy
– Rząd PO-PSL prowadził przetarg bez analizy dotyczącej potrzeb wojska, a przebieg postępowania rodzi pytania o polityczno-biznesową ustawkę – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Wirujący przetarg”. Znalazło się również miejsce dla papieża seniora. – Joseph Ratzinger – profesor teologii, „ekspert” (peritus) Soboru Watykańskiego II, arcybiskup Monachium, kardynał, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, wreszcie papież Benedykt XVI – to żywa historia Kościoła przełomowego ostatniego półwiecza – pisze Grzegorz Kucharczyk w artykule „Zmęczona twarz Benedykta”.
Polityka
Noworoczne wydanie „Polityki” oczywiście koncentruje się na tym, co przed nami. – Wiele wskazuje na to, że PiS się dopiero rozkręca. Że przez dwa lata ustawiał grę po to, aby teraz zacząć strzelać gole. 2018 r. powie nam dużo o dalszych zamiarach rządzących i szansach opozycji – piszą Mariusz Janicki i Wiesław Władyka. Ewa Siedlecka zastanawia się natomiast jak będzie wyglądał polski wymiar sprawiedliwości w 2018 roku.
Sieci
– Wybór Budapesztu jako celu pierwszej podróży zagranicznej Mateusza Morawieckiego ma wagę symbolu. Pokazuje, że wśród priorytetów nowego premiera Grupa Wyszehradzka zajmuje bardzo ważne miejsce – pisze Jacek Karnowski. Ponadto polski reporter wojenny w mocnym wywiadzie przestrzega przed niekontrolowanym napływem uchodźców z obcych kultur, a tzw. korytarze humanitarne nazywa wprost pułapką. Jeśli ulegniemy tej presji, urządzimy sobie piekło – mówi tygodnikowi Witold Gadowski.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze