fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” o młodych ludziach, którym smartfony niszczą życie i wszystkie relacje z bliskimi. – Mówią niewiele, piszą skrótami. Już nie patrzą ludziom w oczy, lecz w telefon. Tam mają znajomych, rozrywki, randki, seks i niemal wszystkie informacje, których nie są w stanie przeczytać – pisze Małgorzata Święchowicz. Wojciech Fusek pisze z kolei o próbie zdobycia K2 przez polską wyprawę. Kiedy autor pisał tekst pewnie nie spodziewał się jaki obrót przyjmą sprawy w Himalajach w ostatnich dniach.
Wprost
O kulisach odwołania Antoniego Macierewicza pisze Anna Gielewska. – Politycy PiS spodziewali się, że ludzie Antoniego Macierewicza zawistują teczkami. Mówiono nawet o domniemanych „kwitach na Morawieckich”. To miało się przyczynić do dymisji szefa MON – pisze publicystka „Wprost”. Ponadto Eliza Olczyk i Joanna Miziołek piszą o zjednoczeniu lewicy. – Barbara Nowacka i Robert Biedroń prawdopodobnie staną na czele nowej lewicowej formacji. Czy wyjdzie z tego wino, czy ocet? – zastanawiają się autorki.
Do Rzeczy
Tygodnik „Do Rzeczy” bardzo ostro ocenia nagranie opublikowane w ostatnim czasie przez „Superwizjer”. – Robienie z Polaków faszystów to kolejny etap trwającego od lat procesu zohydzania naszego kraju. Kto ma interes w tym, by przedstawiać Polskę w złym świetle, i czemu w tym procederze uczestniczą również Polacy? – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Ćwierć wieku dorabiania brunatnej gęby”. – W Polsce nie ma nazistów – przekonuje na łamach tygodnika senator Jan Żaryn w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim.
Polityka
W najnowszym wydaniu „Polityka” bierze pod lupę rodzinę Morawieckich. – Jak mówią najbliżsi, Mateusz Morawiecki zajmuje się dziś głównie Polską, a mniej rodziną. Idzie trochę w ślady ojca, wiecznego nieobecnego w rodzinnym domu. I choć Morawieccy starannie dbają o swoją prywatność, spróbujemy trochę o nich opowiedzieć – czytamy w tekście „Morawieccy walczący” Anny Dąbrowskiej. Agata Szczerbiak pisze z kolei o dyskusji na temat aborcji, w której pojawiają się „coraz okrutniejsze argumenty”.
Sieci
Tematem numer jeden w najnowszym numerze „Sieci” są kulisy tworzenia raportu komisji Millera. Pisze o tym Marek Pyza. Ponadto przeczytamy rozmowy Michała Karnowskiego z prezydentem Andrzejem Dudą oraz premierem Mateuszem Morawieckim po szczycie w Davos. – Polski przykład miał być w zamyśle autorów antypolskiej histerii ostrzeżeniem przed odejściem od skrajnie liberalnego, a często złodziejskiego, modelu. Zaczyna być poważną zachętą. Dla odważnych narodów i mądrych rządów – pisze Michał Karnowski.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze