fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
– Wszyscy normalni ludzie na świecie wiedzą, że obozy zagłady podczas drugiej wojny światowej były niemieckie. Co najwyżej jakiś malkontent mógłby zapytać, jaki jest sens dekretowania oczywistości – pisze Jan Tomasz Gross na łamach „Newsweeka”. Ponadto o mediach społecznościowych pisze Dariusz Ćwiklak. – Facebook, Twitter i inne media społecznościowe zaczynają zagrażać zachodnim społeczeństwom i demokracji. Być może najbardziej zagrażają własnemu istnieniu. No bo jak mogłyby istnieć bez wolności? – zastanawia się autor.
Wprost
Na okładce tygodnika „Wprost” sportowe nadzieje olimpijskie, czyli „po medale leci drużyna”. W najnowszym numerze tygodnika przeczytamy rozmowę Magdaleny Gryn z Kamilem Stochem. – W Adamie Małyszu imponuje mi, że nawet z najtrudniejszych sytuacji umie wyjść zwycięsko – mówi najlepszy polski skoczek. Znajdziemy również rozmowę z Adamem Małyszem. – Kamil w tym momencie zdobył o wiele więcej niż ja. Po to jestem w kadrze, żeby mu pomagać – mówi Adam Małysz.
Do Rzeczy
– W dzisiejszym świecie o suwerenność na polu polityki historycznej trzeba walczyć. Polska zaniedbywała to przez lata – zauważa Piotr Semka w artykule „Lodowaty prysznic”. Przeczytamy również artykuł Tomasza Terlikowskiego o papieżu Franciszku. – Od jakiegoś czasu po „otwartej stronie” Kościoła trwały nieustanne zachwyty nad tą książką. „Otwieranie drzwi” miało pokazywać głębię tego pontyfikatu, jego otwarcie na ludzi i wreszcie wskazywać ważkie uzasadnienia teologiczne reformy Franciszka – pisze Tomasz Terlikowski w tekście „Co jest za tymi drzwiami?”.
Polityka
W najnowszej „Polityce” tematem numer jeden jest smog. – Premier Morawiecki zapowiada bezwzględną wojnę ze smogiem, ale na węgiel ręki podnieść nie pozwoli. Czy to ma sens? – zastanawia się Adam Grzeszak. Alicja Bartuś przygląda się z kolei wiedzy, jaką Polacy mają na temat obozów śmierci. – Ilu ludzi zginęło w Auschwitz? Jakie grupy narodowe dominowały wśród ofiar? W jakich czasach zbudowano obóz? Dlaczego uczniowie polskich szkół średnich tego nie wiedzą, nawet jeśli byli w Auschwitz i płakali przy stosach dziecięcych butów?
Sieci
Temat kryzysu polsko-izraelskiego podejmuje Piotr Skwieciński w tekście „Nie dać się zgnieść”. – Nakazem chwili jest nieugiętość. Gdy druga strona zrozumie, że nie da się nas złamać, będzie można zacząć myśleć o kompromisie – pisze publicysta. Z kolei Aleksandra Rybińska na łamach najnowszego wydania tygodnika „Sieci” w artykule „Gazety są pełne żółci” pisze o komentarzach międzynarodowej prasy na reakcje izraelskich mediów i polityków na przyjęcie przez polski Sejm nowelizacji ustawy o IPN.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze