fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Patrycja Kotecka w małżeństwie Ziobrów jest dyrektorem – słyszę od polityka prawicy. Żona ministra wymyśliła, że Ziobro powinien złagodnieć i nie odgrywać już szeryfa. Ma mu to pomóc w walce o schedę po Jarosławie Kaczyńskim – pisze Renata Grochal w najnowszym numerze „Newsweeka”. Ponadto Jacek Pawlicki pisze o tym, jaką rolę odgrywają kobiety w polityce Kim Dzong Una. – Siostra w trzy dni zrobiła większe wrażenie niż cztery testy nuklearne. Kochanka dyktatora błyszczała w Seulu. A żona zjawia się u jego boku, gdy trzeba dać przykład narodowi – czytamy.
Wprost
– Ekipa rządząca przygotowała emerytalną nowość dla Polaków – pracownicze plany kapitałowe, których szczegóły zostały zaprezentowane w ubiegłym tygodniu. Na szczęście tym razem udział w inicjatywie państwa ma być dobrowolny – podkreśla Jacek Pochłopień. Eliza Olczyk pisze z kolei o „Bitwie o Warszawę”, czyli o zbliżających się wyborach samorządowych. – Teoretycznie zdobycie stanowiska prezydenta Warszawy jest najważniejsze w wyborach samorządowych, bo dla partii to są tysiące posad do obsadzenia, a dla samego kandydata – trampolina do dalszej kariery politycznej – podkreśla autorka „Wprost”.
Do Rzeczy
– Gdy Mariusz Kamiński stworzył CBA i zabrał się do zwalczania korupcji, próbowano się go pozbyć z życia publicznego. Dzisiaj akcje Biura pokazują, że to nie takich ludzi należało się pozbywać – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Rewolucjonista w akcji”. – Beata Szydło, wchodząc do rządu Mateusza Morawieckiego, przyjęła wygodną dla siebie rolę recenzenta. Będzie obserwować, oceniać i cierpliwie czekać na swoje kolejne polityczne pięć minut. A cierpliwość to jedna z jej mocniejszych stron – zauważa Kamila Baranowska w artykule „L jak lojalność”.
Polityka
– Maciej Świrski, jego Reduta Dobrego Imienia oraz Polska Fundacja Narodowa to dzisiaj główni bojownicy prawicowej walki ze „zniesławianiem narodu”. Nas podatników sporo to kosztuje: pieniędzy i wstydu – piszą Anna Dąbrowska oraz Rafał Kalukin. Ponadto rozmowa z prof. Janem Grabowskim o faktach dotyczących zagłady na terenach Polski. O tym, jakie są i czym właściwie są. Cały problem zaczyna się wtedy, kiedy w dyskusji na temat historii największe znaczenie zaczynają odgrywać czynniki czysto polityczne.
Sieci
W nowym numerze tygodnika „Sieci” Krystyna Pawłowicz w bezkompromisowych słowach komentuje TVN, TVP, PiS, opozycję, sądy, Unię Europejską i dobrą zmianę. Mówi wprost o walce z kłamstwem, manipulacją, atakiem na Polskę. W nowym wydaniu „Sieci” także relacja z gali, podczas której Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego została uhonorowana tytułem „Człowieka Wolności Roku 2017”. Piotr Skwieciński w artykule „Kto się boi normalizacji?” ocenia działania obecnej opozycji i przytacza opinię cenionego liberalnego politologa, który piórem od dłuższego czasu walczy z takimi partiami jak PiS.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze