fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
– Mam problem z tym, że w opowieści smoleńskiej powtarza się tylko jedno nazwisko, a o całej reszcie mówi się: „i 94 inne ofiary” – Joanna Racewicz, której mąż zginął w katastrofie 10 kwietnia 2010 r., opowiada o wdowach gorszego sortu, traumie przymusowych ekshumacji i kulisach TVP. Ponadto Renata Grochal pisze o tym, że prezes Jarosław Kaczyński „wprowadza skromność”. – Jarosław Kaczyński zlekceważył aferę z nagrodami, a teraz wini za sondażowy zjazd dwie Beaty: Szydło i Kempę. Kryzys PiS staje się elementem wewnętrznej rozgrywki w partii – uważa autorka.
Wprost
– Jestem udomowioną feministką. Feminizm oznacza wybór. Uwielbiam rolę kury domowej, ale trzymam kciuki za manifę i Kongres Kobiet. Zwłaszcza teraz, gdy ktoś podnosi rękę na nasze prawa – mówi dziennikarka Małgorzata Rozenek-Majdan, w rozmowie z Agatą Jankowską. – W świat pornografii wchodzi coraz więcej dzieci i nastolatków. Może to się przełożyć na ich rozwój psychiczny, społeczny i emocjonalny – ostrzega Izabela Karska, psycholog ze Stowarzyszenia Twoja Sprawa.
Do Rzeczy
– „To ja, rewolucjonista” – tak według Eugenio Scalfariego ma się mu przedstawiać papież za każdym razem, gdy do niego dzwoni. I choć forma ta jest żartobliwa, to jest w niej sporo prawdy – zauważa Tomasz P. Terlikowski w artykule „Papież rewolucjonista”. – Niezwykle kontrowersyjna książka „Papież dyktator” pnie się na liście bestsellerów. Autor twierdzi, że chce za jej pośrednictwem ustrzec kardynałów przed popełnieniem „podobnego błędu” na kolejnym konklawe – pisze Piotr Włoczyk w tekście „Co ma Perón do Franciszka”.
Polityka
W najnowszym numerze polityki przeczytamy rozmowę z Rafałem Matyją, politologiem, twórcą koncepcji IV RP, o podzielonym społeczeństwie i błędach, które popełniają rządzący i opozycja. Ponadto: – Populistyczna licytacja na skromność i cięcie przywilejów władzy służy dziś interesom PiS. Kanalizuje skandal z nagrodami, odwracając uwagę od tego, na czym naprawdę polega „system Kaczyńskiego” – uważa Rafał Kalukin.
Sieci
W najnowszym numerze „Sieci” mroczna tajemnica rodziny Waltzów – wujek, który zostawił im w spadku ukradzioną kamienicę, kolaborował z hitlerowcami. Libacje z hitlerowcami, miliony zarobione na budowie obozowych baraków dla Niemców, wreszcie cynk od gestapo i ucieczka w przededniu wybuchu Powstania Warszawskiego. W tle wyrok Polskiego Państwa Podziemnego i złote życie w powojennej Polsce pod dyskretną opieką komunistycznej bezpieki – czytamy na łamach tygodnika. Czy publikowanie takich informacji czemuś służy? Mam poważne wątpliwości.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze