fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
 
Newsweek Polska
– Kiedy wygrał konkurs na pomnik smoleński w Warszawie, mówił, że się cieszy, bo jego dzieło połączy dwie podzielone Polski – pisze Jacek Tomczuk o Jerzym Kalinie w najnowszym numerze „Newsweeka”. Ponadto znajdziemy już nieco bardziej wakacyjny temat. Najpiękniejsze plaże świata przedstawia czytelnikom Jacek Pawlicki. – Jedno jest pewne – każda plaża to nie tylko kawałek piaszczystego czy kamienistego wybrzeża – to symfonia krajobrazu, obietnica doznań skonfrontowana z sumą wspomnień – czytamy.
Wprost
– Pogłoska, że to Patryk Jaki będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, zelektryzowała PiS. Jeden z naszych rozmówców uważa, że wiceminister sprawiedliwości jest mistrzem autokreacji i to jest jego atut – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Przeczytamy również o „Dzieciach władzy”. – Synowie i córki najważniejszych osób w Polsce nie chcą robić kariery na nazwisku rodziców. Większość woli iść własną, niepolityczną drogą – czytamy.
Do Rzeczy
W najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” przeczytamy między innymi o tym, jaka przyszłość rysuje się przed największym na świecie portalem społecznościowym. – Czy Facebook będzie płatny? Jak chronić swoje dane po aferze Cambridge Analytica? – dowiemy się tego z rozmowy Jacka Przybylskiego z Ime Archibong, wiceprezesem Facebooka. Znajdziemy również komentarz Rafała Ziemkiewicza do sprawy katastrofy smoleńskiej. – W sprawie katastrofy smoleńskiej rację mieli sceptycy – przekonuje.
Polityka
– Świat zalewa turystyczny potop. Wszyscy chcą zwiedzać nawet najdalsze zakątki świata. Tylko czy te zakątki to wytrzymają? Polacy właśnie ruszają na majówkę. Już drżą Zakopane, Kraków, Gdańsk, Sopot – pisze Adam Grzeszak. Nie brakuje również tematów politycznych. – Czy opozycja ma szansę wygrać z PiS? Jeśli tak, to jaka opozycja? Czy istotną rolę może tu odegrać Donald Tusk? Te ważne dla polskiej polityki pytania padły w sondażu przeprowadzonym specjalnie dla redakcji tygodnika „Polityka”.
Sieci
Z Sejmu do aresztu, czyli kulisy afery, w której główną rolę gra Stanisław Gawłowski – w najnowszym numerze „Sieci” redakcja ujawnia fakty o sekretarzu generalnym Platformy Obywatelskiej. Jan Rokita z kolei w tekście „Ochłodzenie klimatu” opisuje obecną sytuację na scenie politycznej w kraju, w szczególności w partii rządzącej. Podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość jest mniej stanowcze i bardziej kompromisowe niż na początku kadencji.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze