fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o wciąż rosnących cenach paliwa. – Ceny paliw na stacjach biją rekordy, a PiS chce dołożyć kierowcom kolejny podatek. Cena litra benzyny może jeszcze w tym roku zbliżyć się do magicznej granicy 6 zł – pisze Miłosz Węglewski. Ponadto Elżbieta Turlej pisze o Michale Rachoniu. – Był działaczem i rzecznikiem sopockiego PiS, pracował w Telewizji Republika. Teraz z nadania Jacka Kurskiego jest twarzą „dobrej zmiany” w TVP Info. Według jednych własną twarz przy tej okazji traci, według innych – dopiero zyskuje – uważa publicystka „Newsweeka”.
Wprost
Tematem numer jeden jest w tym tygodniu życiorys Antoniego Macierewicza. – W czasie śledztwa dotyczącego marca 1968 r. Antoni Macierewicz obciążył w zeznaniach cztery osoby – wynika z biografii byłego szefa MON, która ukaże się 6 czerwca. Redakcja tygodnika „Wprost” publikuje jej fragmenty – czytamy. – Myślę, że Donald Tusk zastanawia się nad powrotem do polityki krajowej. Namawiamy go do startu na urząd prezydenta – mówi Rafał Grupiński, szef Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce.
Do Rzeczy
– Śledczy mają informacje o transakcjach finansowych z kilkunastu rachunków bankowych oraz szczegółową analizę połączeń telefonicznych. Czy będzie przełom w postępowaniu dotyczącym byłego prezydenta i jego małżonki? – pyta Wojciech Wybranowski w artykule „Rachunki pogrążą Kwaśniewskich?”. – Im bardziej politycy PiS zaprzeczają złemu stanowi zdrowia prezesa, tym bardziej utwierdzają niektórych w tym, że „coś jest na rzeczy”. A jaka jest prawda? – zastanawia się Kamila Baranowska w tekście „Kolano prezesa”.
Polityka
– Nawet jeżeli władza się nie ugnie i nie spełni postulatów protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów, oni już i tak wygrali. Bo od ponad miesiąca patrzy na nich cała Polska – twierdzi Agnieszka Sowa. – Bez względu na to, jak i kiedy skończy się sejmowy protest, mała, zamknięta w opustoszałym Sejmie grupka ludzi mimowolnie stała się już symbolem polskiej oblężonej demokracji – podkreśla z kolei Jerzy Baczyński.
Sieci
W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” politolog Przemysł Żurawski vel Grajewski w rozmowie z Grzegorzem Górnym („Jak rozsupłać węzeł polsko-ukraiński”) uzasadnia, dlaczego, jego zdaniem, wspieranie Ukrainy i dobre stosunki polsko-ukraińskie są dla naszego kraju niezwykle istotne. Ponadto do nowego numeru „Sieci” został dołączony 5. numer specjalnego dodatku o niezwykłych ludziach, którym Polska zawdzięcza Niepodległość – „Bohaterowie Niepodległej”.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze