fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Jeszcze Polska nie umarła, póki obywatele bronią demokracji na ulicy, a sędziowie w sądach – pisze w okładkowym artykule najnowszego „Newsweeka” prof. Adam Strzembosz, pierwszy w wolnej Polsce prezes Sądu Najwyższego. Tomasz Lis we wstępniaku pisze, że władza dla PiS-u jest jedynie narzędziem zemsty. O presji wywieranej na sędziów Sądu Najwyższego pisze Renata Grochal. – Z nerwów nie śpią po nocach. Mają dość nazywania ich zbrodniarzami i nadzwyczajną kastą – czytamy. Paweł Reszka podejmuje temat trudności, z jakimi spotykają się Ukraińcy chcący osiedlić się w Polsce.
Wprost
Szymon Krawiec w najnowszym numerze „Wprost” podejmuje niezwykle ciekawy temat finansowych dynastii – w Polsce na razie nieobecnych. Magdalena Gryn pisze z kolei o „portfelach cyfrowych dzieci” – Pokolenie nastolatków, nazywane generacją Z, jest przedsiębiorcze, odporne na reklamę i ma nastawienie konsumpcyjne. Pozyskanie ich będzie nie lada wyzwaniem dla banków – czytamy. W świat wojennych gier i politycznych prognoz przenosi nas Anna Gwozdowska w rozmowie z dr. Georgem Friedmanem.
Do Rzeczy
Piotr Semka w najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” zagląda za kulisy partii rządzącej, próbując odpowiedzieć na pytanie „Kto rządzi PiS-em?”– Kłopoty zdrowotne Kaczyńskiego wzmocniły falę plotek o wejściu premiera w buty lidera PiS. – pisze redaktor Semka. Czym właściwie Polska tak rozwściecza Europę – zastanawia się w swoim tekście Rafał Ziemkiewicz, dowodząc, że debata, która miała być poświęcona przyszłości UE, zamieniła się w debatę przeciwko Polsce. W numerze nie zabrakło też tematu relacji Polski z Izraelem. Marcin Makowski pisze o tajemnicy, którą owiane były rozmowy między tymi dwoma państwami oraz kto je w ogóle prowadził.
Polityka
Sejm dołącza do zestawu ustrojowych atrap w systemie państwa, jaki zaprowadza PiS. W prawdziwym Sejmie zapewne marszałek Marek Kuchciński by się nie utrzymał, ale na dzisiejszy polski Sejm wydaje się w sam raz – pisze Rafał Kalukin w okładkowym artykule najnowszego numeru „Polityki”. Przeczytamy również o tym, jakie studia warto dziś podjąć i… czy w ogóle warto. Trochę w piłkarskich klimatach Malwina Dziedzic opisuje przedwyborczą rozgrywkę między rządem i opozycją w artykule „Pressing, drybling, offside”.
Sieci
W najnowszym numerze „Sieci” wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Bracia Karnowscy pytają prezesa PiS o reformę sądów, relacje Polski z Izraelem i polityczne plany. Konrad Szymański, sekretarz stanu ds. europejskich wyjaśnia, dlaczego Polsce tak trudno porozumieć się z Unią Europejską. Marcin Fijołek omawia z kolei stan sondaży i politycznej gry na wakacje. Dlaczego jednym rośnie, a innym maleje i czyja to zasługa. W numerze również ciekawy wywiad z  bp. Wiesławem Śmiglem, nowym przewodniczącym Rady Episkopatu ds. Rodziny na temat roli rodziny w Kościele i społeczeństwie.
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze