fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” przeczytamy o dziewięciu rodzinach z Gdańska, które wzięły udział w pionierskim projekcie „Miasto na detoksie” i uczyły się żyć bez wszechobecnych chemikaliów. – Zaburzają rozwój mózgu i pracę genów. Tak działają na nas szkodliwe związki ukryte w plastikach i wielu kosmetykach. Naukowcy z Gdańska dowiedli, jak bardzo są groźne, i pokazali, jak można się od nich uwolnić – pisze Dorota Romanowska.
Wprost
– Polska potrzebuje nowej ustawy zasadniczej. Pochylić się trzeba nad wieloma sprawami, od podziału kompetencji władzy wykonawczej przez funkcjonowanie i skład parlamentu po funkcjonowanie samorządu terytorialnego czy nowe reguły dotyczące referendów – uważa Jacek Pochłopień. Ponadto Grzegorz Sadowski porusza temat podróży kosmicznych, które niedługo mają być coraz bardziej dostępne. Ile będą kosztowały pierwsze cywilne podróże kosmiczne? O tym w najnowszym numerze „Wprost”.
Do Rzeczy
Tygodnik „Do Rzeczy” na okładce uznaje telewizję TVN za „jedyną skuteczną opozycję” w Polsce. – TVN24 subtelnie przedstawia manichejską wizję świata podzielonego na dwa obozy: niedemokratyczną władzę i demokratyczną opozycję, wspierającą szlachetnych sędziów. A co ponadto (czyli symetryści), to od złego pochodzi… – zauważa Maciej Pieczyński w artykule „Telewizja na froncie”. Piotr Semka pisze z kolei o zawieszeniu suspensy ks. Lemańskiego.
Polityka
– Po mundialu mała Chorwacja zyskała globalną popularność i rozpoznawalność. Ale Polacy odkryli Chorwację wcześniej. Już w tamtym roku ponad milion rodaków wybrało się na wakacje nad Adriatyk. Dziś to nasze drugie morze. Tylko że ciepłe – czytamy w „Polityce”. Mariusz Janicki zastanawia się, jakiej Europy chcą Polacy, a Dariusz Jemielniak prognozuje, jakie będą skutki reformy szkolnictwa wyższego przeprowadzone przez Jarosława Gowina.
Sieci
W najnowszym numerze „Sieci” mocny i kontrowersyjny wywiad z Jackiem Kurskim, w którym prezes Telewizji Polskiej przedstawia swój punkt widzenia na działania opozycji i mediów jej przychylnych na TVP. W wywiadzie także o tym, jak jego zdaniem poprzednicy działali na niekorzyść telewizji publicznej. W artykule „Odwrót Tuska” Stanisław Janecki analizuje strategię polityczną, jaką w odniesieniu do polskiej sceny politycznej w ostatnich miesiącach przyjmuje były premier Donald Tusk.
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze