fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na przegląd tygodników opinii!

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka”, Małgorzata Święchowicz podejmuje bardzo trudny temat – rozpad małżeństwa i rozwód. Stara się jednak ująć go także z perspektywy dziecka, które widzi tarcia występujące między rodzicami. Ponadto Elżbieta Turlej w tekście „Idziemy” opisuje między innymi historię 19-letniego Tomka, który wraz z innymi niepełnosprawnymi wyruszył w XXVII Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. 

Wprost

W 33. w tym roku numerze tygodnika „Wprost”, Jakub Mielnik zauważa niepokojące przesłanki mające doprowadzić do powrotu apartheidu w RPA. Tym razem jednak ma on być skierowany w stronę białej ludności tego państwa. Natomiast Jan Wróbel i Magdalena Środa starają się, oczywiście przez pryzmat własnego światopoglądu, przepowiedzieć przyszłość Kościoła katolickiego w Polsce.

Do Rzeczy

– Polska opozycja to służby – mówi Wojciech Cejrowski w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim, redaktorem tygodnika „Do Rzeczy”. Utrzymuje także, że: „Władzy raz zdobytej nie oddali w roku 1989 i rządzą do dziś”. Na łamach najnowszego numeru także ocena trzech lat prezydentury Andrzeja Dudy, której podjął się Łukasz Warzecha.  

Polityka

Joanna Podgórska stara się rozważyć „ile jest chłopa, a ile pana w Polaku”, zwracając uwagę na usposobienie, a także osobliwe cechy charakteru i wzory zachowań rodaków. Oprócz tego redaktor Solska, powołując się na apel Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy, rozważa wprowadzenie letniej sjesty ze względu na fale upałów powtarzające się od kilku lat. 

Sieci

Publicyści „Sieci” skupiają się w najnowszym numerze tygodnika na kulisach wielu prowokacji, jakich dziennikarze doszukują się w czasie manifestacji czy innych zgromadzeń publicznych. Zwracają także uwagę na często niezwykle ofensywne zachowania demonstrantów wobec policji, którą nazywają „obrońcami demokracji przed bojówkami opozycji”. 

 

Załączniki
Pobierz PDF
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze