fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

Na okładce „Newsweeka” temat trudny i delikatny – publikacja abp. Vigano na temat nadużyć seksualnych w Kościele. Problem ogromnie bolesny, jednak przedstawiony przez tygodnik w sposób dość jednostronny i zahaczający bezpośrednio o doraźną polską politykę. – Sojusz PiS-owskiego tronu z rydzykowym ołtarzem jest zabójczy dla polskiego Kościoła. Dzięki niemu może trwać jego największa patologia, czyli bezkarna pedofilia duchownych – uważa Cezary Michalski.

Wprost

W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” przeczytamy o nowym American Dream. – Kiedyś jechali za chlebem, dzisiaj za karierą. Polscy informatycy, sportowcy i artyści zmieniają wizerunek Polski w Stanach – pisze Szymon Krawiec. – Przeprowadzając się do Stanów, nie myślałem o tym, jak powinien wyglądać mój amerykański sen. Dziś jestem w punkcie, o którym nawet nie marzyłem te kilkanaście lat temu, kiedy przyleciałem do USA – mówi koszykarz Marcin Gortat.

Do Rzeczy

– O Antonim Macierewiczu można bezkarnie napisać każdą bzdurę. Sugerować mu agenturalność, odbierać zasługi. Świadomie wpisali się w tę modę Anna Gielewska i Marcin Dzierżanowski – zauważa Sławomir Cenckiewicz w artykule „Macierewicz – biografia sfałszowana”. Znajdziemy również temat dotyczący Kościoła. – Kardynał Gerhard Ludwig Müller to jedna z najważniejszych postaci Kościoła ostatnich lat. Niestety, w czasach radykalizacji procesów rewolucyjnych wewnątrz Chrystusowej Owczarni postawa, którą prezentuje, może nie wystarczyć do uratowania wiary – zauważa Krystian Kratiuk w tekście „Tylko radykalizm uratuje Kościół”.

Polityka

W najnowszym numerze „Polityki” Agnieszka Sowa pisze o młodych, czyli o „Pokoleniu JA”. – Co z tego, że nie popierają PiS. Rzeczywistość, jaką zafundowały im poprzednie ekipy, także im nie odpowiadała. Czują się oszukani i nie identyfikują się z opozycją – ani parlamentarną, ani tą spoza Sejmu – czytamy. Ponadto Rafał Kalukin analizuje język władzy. – Kto włada językiem, ten panuje nad rzeczywistością. Czyli dlaczego codzienne hejty poseł Pawłowicz nawet w części nie są tak groźne, jak niedawne słowa ministra Błaszczaka o „sodomitach”.

Sieci

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” przeczytamy raport o Kościele przygotowany przez Grzegorza Górnego. Ponadto tygodnik bierze pod lupę prezydenturę Roberta Biedronia. – Prezydent Słupska, kreowany dotychczas na „złote dziecko” miasta, traci swój blask – uważa Maja Narbut.

Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze