fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
Jak żyć w czasach PiS? Niektórym to pytanie może wydać się prowokacją polityczną. I pewnie słusznie. Istnieje jednak grupa osób źle znoszących polityczne zmiany w Polsce. Jak się z tym zmierzyć, radzi Jacek Santorski. – Żyjemy w świecie, w którym prawda walnęła nas w pysk. Jeżeli byliśmy zaczarowani, to teraz trzeba przeżyć rozczarowanie. I powiedzieć sobie: „To, co przeżywam, jest właściwe” – mówi o frustracji, którą przeżywają niektórzy z powodu rządów PiS Jacek Santorski, psycholog, psychoterapeuta, wydawca w rozmowie z Piotrem Najsztubem.
Wprost
„Szykuje się wielka batalia o wymiar sprawiedliwości. Wielokrotnie większa niż ta o Trybunał Konstytucyjny. Polem bitwy będzie 350 sądów rejonowych i okręgowych oraz Sąd Najwyższy. A wszystko za sprawą zmian proponowanych przez Zbigniewa Ziobrę i rewolucji w wymiarze sprawiedliwości” – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Ponadto „Wprost” przedstawia nieznaną historię z udziałem Bartłomieja Misiewicza. Jak dalej potoczy się kariera rzecznika MON? Znajdzie się też coś dla niezainteresowanych polityką. Dawid Muszyński pisze o serialu „Belle époque”, który został okrzyknięty najdroższą produkcją w historii polskiej telewizji.
Do Rzeczy
Tygodnik „Do Rzeczy” pisze o wielkiej hipokryzji mediów. – Historia 10 syryjskich sierot z Aleppo, których Sopot rzekomo nie mógł przyjąć przez zły PiS, jest nieprawdziwa – pisze Rafał Ziemkiewicz. To zbyt duże uproszczenie. Trzeba podkreślić, że nie jest to sprawa tak prosta i jednoznaczna jak przedstawia ją większość mediów. Pisaliśmy o tej sprawie także na naszym portalu (kliknij tutaj). W najnowszym numerze znajdziemy również podsumowanie wizyty Angeli Merkel w Warszawie. Jakie będą polityczne skutki rozmów kanclerz Niemiec w polskimi politykami? Piotr Semka twierdzi, że „otwiera się nowa faza wzajemnych stosunków”.
Polityka
„Prokurator Ziobro rusza na sądy” – pisze na okładce tygodnik „Polityka”. – Ten, kto dobiera sędziów i decyduje o ich awansach, ma władzę sądowniczą. Teraz będzie ją miała Partia Zupełnie Polską Rządząca – twierdzi Ewa Siedlecka. Tomasz Zalewski z kolei podejmuje temat polityki nowego prezydenta USA. Za oceanem pojawiają się coraz silniejsze głosy sprzeciwu wobec polityki antyimigracyjnej budującej mury. Z takimi hasłami Donald Trump wygrał jednak wybory i trudno oczekiwać, aby miał teraz się wycofywać ze swoich obietnic.
wSieci
Tygodnik „wSieci” na łamach nowego numeru dostarcza kolejnych informacji, dotyczących afery Amber Gold. Dziennikarze wskazują na powiązania piramidy finansowej z premierem Donaldem Tuskiem oraz jego synem. – Służby specjalne działały tak nieudolnie, że można się zastanawiać, czy nie był to sabotaż – piszą Marek Pyza i Marcin Wikło. Tygodnik porusza także temat nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją w Warszawie. Przeczytamy również rozmowę Michała Karnowskiego z premier Beatą Szydło, która miała miejsce jeszcze przed wypadkiem. – Polska gra w pierwszej europejskiej lidze – ocenia szefowa rządu.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze