fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii!

Newsweek Polska

– Dość zgadywanek, spekulacji i domysłów – nadchodzi dzień wyborów, najważniejszy dzień w polskiej polityce od trzech lat. Będzie on miał potencjalnie wielki wpływ na dzień absolutnie najważniejszy – ten za rok, który zdecyduje o losach Polski nie na kadencję, ale na dekadę, a może i na pokolenie – pisze na łamach najnowszego numeru „Newsweeka” Tomasz Lis. Ponadto o kulisach konklawe w 1978 r. pisze Jacek Moskwa.

Wprost

W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” rozmowa z Bronisławem Komorowskim. – Donald Tusk wystąpił już w roli przyszłego kandydata na prezydenta. Jeśli wystartuje, będę go wspierał ze wszystkich sił – mówi były prezydent, z którym rozmawiali Olga Wasilewska i Marcin Dzierżanowski. Tematem z okładki jest jednak borelioza. – Każdego roku tą chorobą zarażają się dziesiątki tysięcy Polaków. Wielu z nich musi poruszać się o kulach czy na wózkach, bo nie zostali skutecznie zdiagnozowani i nie byli właściwie leczeni – czytamy.

Do Rzeczy

– Agent SB Henryk Malinowski torpedował literacką nagrodę dla polskiego poety – pisze Joanna Siedlecka w artykule „Kto przeszkadzał w Noblu dla Herberta?”. Znajdziemy również analizę ekonomiczną naszego kraju. – Londyńscy analitycy wysoko wyceniają polską markę. Jesteśmy jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla inwestorów zagranicznych. Coraz lepiej się też u nas żyje, gorzej jest z wolnością gospodarczą – zauważa Maciej Pieczyński w artykule pt. „Ile warta jest Polska”.

Polityka

– Ostatnie wyczyny Kornela Morawieckiego przyprawiają większość jego dawnych towarzyszy niemal o palpitacje serca. Konsternują wystąpienia, w których empatia dla Putinowskiej Rosji zdaje się rosnąć skokowo – pisze Rafał Kalukin. – Rozmowa nagrana w restauracji Sowa i Przyjaciele w 2013 r. przypomina, że Mateusz Morawiecki – dziś premier, a wówczas doradca gospodarczy Tuska i prezes BZ WBK – miał znakomite relacje z ludźmi ówczesnej władzy, dziś oskarżanej o zrujnowanie i ograbienie Polski – piszą z kolei Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki.

Sieci

W nowym wydaniu „Sieci” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówi o bezpardonowej walce o fotel prezydenta stolicy, kontrowersyjnych zagraniach swojego konkurenta oraz przedstawia swoją interpretację zachowań opozycji. – Dla nas jest to walka o możliwość realizacji programu, o szansę dla Warszawy i jej mieszkańców. O zasoby, z których korzystają. Wiedzą, że jeśli stracą Warszawę, nie będą już z niej mogli dobrze żyć – zauważa Patryk Jaki.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze