Przeglądy prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o dokumencie polskiego episkopatu, który właściwie nie został zauważony. – List społeczny Episkopatu Polski przeszedł bez większego echa, a szkoda. Zawiera bowiem wiele trafnych diagnoz, chociaż porusza się na obszarze oceny zjawisk, a nie osób czy partii uczestniczących w polityce – pisze Andrzej Grajewski.

Tygodnik Idziemy

O tym, jak poradzić sobie z cierpieniem, zwłaszcza tym niezawinionym mówi teolog i psycholog ks. prof. Robert Skrzypczak w rozmowie z Moniką Odrobińską. Ponadto pojawia się temat egzorcyzmów. Czym one są, dla kogo są przeznaczone i kto może je odprawiać wyjaśnia ks. prof. Janusz Gręźlikowski.

Tygodnik Niedziela

– Jakie efekty będzie miała wizyta papieża Franciszka w Maroku? Trudno to dostrzec od razu po jej zakończeniu, ale na pewno był to następny krok w dialogu z islamem. W Maroku Franciszek po raz kolejny upomniał się również u możnych tego świata o los co najmniej 22,5 mln osób, o których woleliby oni zapomnieć – emigrantów, którzy z różnych względów musieli opuścić swoje ojczyzny – pisze na łamach „Niedzieli” ks. Paweł Rozpiątkowski.

Przewodnik Katolicki

– To bardzo dobry dokument. Coś jednak nie pozwala mi cieszyć się nim tak do końca. Nie daje mi spokoju wątpliwość, nieustępliwa jak ćmiący ból zęba: czy cokolwiek zmieni? A chciałbym, żeby naprawdę zmienił – pisze Tomasz Królak, komentując list społeczny Episkopatu Polski. Ponadto o tym, co czeka marokańskich chrześcijan, pisze Karol Wilczyński.

Tygodnik Powszechny

Anna Wilczyńska podsumowuje wizytę papieża Franciszka w Maroko. – Obyło się bez niespodzianek. Mimo że podróż do Rabatu miała być okazją do świętowania 800-lecia spotkania św. Franciszka i sułtana al-Kamila al-Malika na przedpolach Damietty, to uścisków braterstwa pomiędzy ich współczesnymi odpowiednikami, Franciszkiem i królem Muhammadem VI, nie było. Była sztywna uprzejmość – czytamy.

Zobacz także
Wasze komentarze