Anglia: policjant chciał uspokoić okradzionego 93-latka

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Mansfield policjant zagrał na pianinie, aby uspokoić 93-latka który padł ofiarą kradzieży. Podczas kontrolnego przeszukiwania „dzielnicowy Craig Bull nie mógł się powstrzymać się od uderzenia w klawisze, kiedy zobaczył w domu zdenerwowanego dziewięćdziesięciolatka… pianino”.

W chwytającym za serce filmiku, który policja z Mansfield udostępniła na Facebooku widzimy, jak Bill zasiada do pianina i gra utwór muzyki klasycznej dla emeryta.

Pod postem funkcjonariusza napisane zostało:

Był naprawdę zadowolony, że przyszliśmy sprawdzić i zobaczyć, jak się ma. Opowiadał nam o tym jak „dostawał skrzydeł” kiedy latał jako pilot, o wojnie i o smutnej stracie jego kochanej żony we Wigilię kilka lat temu. Zobaczyłem, że ma pianino z otwartymi nutami na pulpicie. Jedne z jego ulubionych utworów Chopina, nokturn. Powiedziałem mu, że to była też ulubiona kompozycja mojego dziadka! Zaproponowałem, że mogę zagrać, do czego mnie zachęcił. Naprawdę, sprawiło mu to wiele radości, widać na filmiku, jak bardzo to docenił. Satysfakcja z pracy.

– To doświadczenie naprawdę pozwoliło mi dobrze pomyśleć o sobie i pracy jaką wykonuję. Ten mężczyzna poczuł się doceniony i zaznał spokoju – mówi dzielnicowy Bull. Kiedy grałem ten kawałek i dochodziłem do paru trudniejszych momentów, słyszałem go jak klaszcze z tyłu, a kiedy obejrzałem później wideo, zobaczyłem, jak wygrywał równocześnie ze mną palcami melodię. To było wspaniałe zobaczyć jak wiele przyjemności czerpał z tego – relacjonuje Bull.

Jak widać na załączonym nagraniu, nawet w najgorszych sytuacjach można znaleźć dobro. 

Źródło: huffingtonpost.com, fot. YouTube 

Anglia: policjant chciał uspokoić okradzionego 93-latka
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze