Anthony Hopkins w roli Benedykta XVI w filmie „The Pope”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu Netflixa opowiadającym o dwóch ostatnich papieżach. W roli Benedykta XIV występuje Anthony Hopkins, a papieża Franciszka gra Jonathan Pryce.

Głównym bohaterem „The Pope” będzie Franciszek, ale twórcy filmu przyjrzą się też pontyfikatowi Benedykta XIV, spróbują wyjaśnić jego decyzję o przejściu na emeryturę, a także opowiedzą o relacjach pomiędzy dwoma papieżami i o dzielących ich różnicach światopoglądowych. Na oficjalnym profilu facebookowym Josepha Ratzingera opublikowano zdjęcie Anthony’ego Hopkinsa w białym stroju papieskim na planie filmu w Rzymie.

Reżyserem „The Pope” jest Fernando Meirelles (świetne „Miasto Boga” i „Wierny ogrodnik”), a scenarzystą – Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”, „Czas mroku”). Anthony Hopkins to legenda aktorstwa, a jego Hannibal Lecter z „Milczenia owiec” to prawdopodobnie jeden z najsłynniejszych (anty)bohaterów w historii kina. Aktor dostał za tę rolę Oscara, a na koncie ma jeszcze trzy nominacje do tej nagrody (za „Okruchy dnia”, „Nixona” i „Amistad”). Ostatnio można go oglądać w serialu „Westworld”. Nieznana jest jeszcze data premiery „The Pope”.

Akcja filmu „The Pope” rozpocznie się wyborem na papieża Josepha Ratzingera, który przyjmuje imię Benedykt XVI. Film nie kończy się jednak na jego rezygnacji, lecz pokazuje wybór Franciszka oraz relacje między dwoma papieżami.

Zdjęcie: Jonathan Pryce i Papież Franciszek, źródło: Wikimedia commons

Anthony Hopkins w roli Benedykta XVI w filmie „The Pope”
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze