Pocałował kierowce, który go potrącił

dailymotion.com

Kierowca potrącił motocyklistę. Reakcja poszkodowanego wprawiła wszystkich w osłupienie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Motocyklista powiedział mi potem, że sam stracił ojca w wieku ośmiu lat, stąd jego nieoczekiwana reakcja – zwierzył się autor nagrania portalowi Sempre Familia

– Widziałem, że w wypadku uczestniczył starszy mężczyzna, więc zacząłem nagrywać filmik, ponieważ myślałem, że poszkodowany zacznie się z nim kłócić – dodaje autor filmiku. Jak się okazało, wydarzyło się coś zupełnie innego. Poszkodowany chłopak – motocyklista – wstał i zamiast się kłócić przytulił starszego kierowce, który go potrącił.

Autor filmiku wysłał materiał znajomym za pomocą platformy WhatsApp. Nie minęło kilkadziesiąt minut, a nagranie trafiło do lokalnych mediów a potem do coraz szerszego grona ludzi. Postawa poszkodowanego chłopaka może być dla nas wszystkich wzorem tego, jak powinniśmy postępować z innymi ludźmi, nawet, gdy zrobili coś złego.

On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem9. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego10. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy» (Mt 22, 37-40).

Zobacz także
Wasze komentarze