Fot. Facebook/InstytutDialoguJP2

Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II [WIDEO]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, artyści z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii łączą się by oddać hołd Wielkiemu Polakowi. Zapraszamy na transmisję koncertu z tej okazji.

W programie koncertu między innymi Ave Maria F. Schuberta w świetnym wykonaniu Angel Joy Blue, solistki Metropolitan Opera znanej z tytułowej roli Bess w Porgy & Bess G.Gershwina, Panis Angelicus i Laudate Dominum W. A. Mozarta w wykonaniu solistek Metropolitan Opera MaryAnn McCormick i Lisette Oropesa, wybitnej odtwórczyni roli Violetty w Traviacie G.Verdiego i Manon w Operze J. Masseneta. W programie również Ave Maria z Opery Otello G. Verdiego w wykonaniu Latonii Moore, odtwórczyni głównej roli Aidy w Metropolitan Opera, nastrojowa Medytacja z Opery Thais J. Masseneta z udziałem Dagmary Dryl, pierwszej solistki Polskiego Baletu Narodowego, Lamb of God w wykonaniu Brandie Sutton z akompaniującym jej Damienem Sneedem, który współpracował z takimi gwiazdami jak Aretha Franklin, Jessye Norman, Wynton Marsalis, Stevie Wonder czy Diana Ross.Udział biorą również soliści Polskiej Opery Narodowej: Edyta Piasecka śpiewa Pieśń Nai S.Moniuszki, Aleksandra Olczyk Pie Jesu, a Rafał Bartmiński rzadko wykonywany utwór „Módl się o duszo moja” z Mszy Polskiej Jana Maklakiewicza.W koncercie występują znakomici muzycy, między innymi Veriko Tchumburidze, laureatka pierwszej nagrody ostatniego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, utytułowany skrzypek Richard Lin zdobywca pierwszej nagrody między innymi w Konkursie Skrzypcowym w Minneapolis, Piotr Pławner, Janusz Wawrowski oraz Adam Palma, który wykonuje Polonez A-dur F. Chopina na gitarze.

>>> Przytulał relikwie św. Jana Pawła II prosząc o ratunek. Tego dnia zdarzył się cud [ŚWIADECTWO] 

Klamrę koncertu stanowi muzyka F. Chopina w wykonaniu Szymona Nehringa w pięknej scenerii Zamku Królewskiego na Wawelu.To właśnie w Krakowie młody Karol Wojtyła kształcił się w seminarium, by po latach zostać głową Kościoła katolickiego. Ciekawostką jest prawykonanie arii z Opery „Hiob” Krzesimira Dębskiego napisanej na podstawie dramatu Karola Wojtyły, zamówionej przez Polską Operę Królewską.

Koncert odbywa się pod patronatem kard. Stanisława Dziwisza, widzów powita abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP) oraz kardynał Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku.

Zobacz także
Wasze komentarze